TİYATRO

Tamamen Doluyuz oyununu izlemek için 3 neden

Tamamen Doluyuz oyunu, Cosby Ailesi’nin senaristlerinden İngiliz yazar Becky Mode’un 90’lı yıllarda kaleme alınmış bir eser. Ve bugün Gökçer Genç tarafından tek kişilik bir oyun olarak Türkiye seyircisiyle buluşuyor. Bize Tamamen Doluyuz oyununu mutlaka izlemelisiniz dedirten 3 nedene gelince…

Tamamen Doluyuz (Fully Committed) adlı oyun, talihsiz bir oyuncu olan ve ek iş olarak Yukarı Manhattan’ın doğusunda ‘’gülünçlük derecesinde’’ son moda olan bir restoranda çalışmak zorunda kalan Sam Peliczowski’nin aşırı yoğun bir gününü anlatıyor. Çalıştığı lüks restoranın köhne bodrum katında iki kişinin işini tek başına yapmaya çalışan Sam; yaklaşan yılbaşı tatilinin yoğun rezervasyonlarına yetişmek ve bunun yanında hem patronlarını ve zengin müşterileri; hem de kendi ailesi ve yakın dostlarını memnun etmek zorunda.

Türkiye’de ilk kez oynanıyor

Time Magazine tarafından 2000 yılının en iyi 10 tiyatro oyunu arasında gösterilen Tamamen Doluyuz, Türkiye’de ilk kez sahneleniyor. Haliyle televizyon tarihine damga vurmuş dizilerden Cosby Ailesi’nin senaristlerinden Becky Mode ile tiyatroda ilk kez tanışma fırsatınız olacak.

Tek kişilik ama çok kalabalık

Nasıl mı? Gökçer Genç Bahane Lounge’daki minik sahnede gördüğümüz tek oyuncu evet ama oyunu özel kılan yönü bu yalnızlığın sadece görüntüde olması. Yaklaşık iki ay süren bir stüdyo çalışmasıyla birçok tiyatrocunun sesleri, oyun boyunca Genç’e eşlik ediyor. Hiç durmayan telefonlarda Sam’in müşterileri, patronu ve çalışma arkadaşlarını seslendiren sanatçı kadrosu oldukça geniş: Bülent Şakrak, Mine Tugay, Celal Kadri Kınoğlu, Hasibe Eren, Engin Hepileri, İbrahim Selim, Begüm Akkaya, Doğan Akdoğan, Enis Arıkan, Murat Okay, Halim Ercan, Burcu Altın, Ahmet Uz, Ayça Varlıer, Serpil Göral, Gökhan Yıkılkan, Elif Küçükkoyuncu, Suat Gündoğdu, Şevket Çoruh, Dicle Alkan ve Tuna Kırlı. Gerçekten dev bir kadro değil mi sizce de?

Bir şeyler içmek serbest

İki perdelik Tamamen Doluyuz oyununda aynı zamanda oyunun yönetmeni olan Gökçer Genç, kelimenin tam anlamıyla ter döküyor sahnede. Dur durak bilmeden çalan telefonlar karşısında sizin bile boğazınız kuruyor, delirme noktasına geliyorsunuz. Bahane Lounge’taki masa sandalyeli yerleşik düzen ve izlerken bir şeyler içebilme serbestliği sizi bu konuda rahatlatacaktır. Oyunun ilk perdesi bittiğinde sizin de aklınızdan ” Allah Sam’in yardımcısı olsun” diye geçerse, buraya yorumlarınızı bekleriz. Şimdiden iyi seyirler…

EDİTÖRÜN NOTU

Oyun 26 Mart Perşembe, 1-8-15-22 Nisan Çarşamba 2015, saat 20:30’da Bahane Lounge Sahne’de izlenebilir. Bilet ve Rezervasyon: www.mybilet.com / 0216 700 17 75 / 0534 968 01 18.

KELEBEKLER ÖZGÜRDÜR OYUNUNU İZLEMEK İÇİN 3 NEDEN

Tamamen Doluyuz oyununu izlemek için 3 neden

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Ortak ofis arayanlara renkli öneriler

Sonraki liste

Beyoğlu Mis Sokak mekanlar

Hanife Yaşar

Hanife Yaşar