KİTAP

Steve Jobs kitapları

 

STEVE Jobs olmak kolay iş mi! İşte bir efsanenin sıradışı hayatını, kısacası nasıl efsane olduğunu anlatan beş kitap: ♦ Steve Jobs…  Ve Steve Jobs Apple’ı Yarattı…  Steve Jobs – Apple… ♦ Nasıl Steve Jobs Olunur?… ♦ Ben, Steve…

 

O, bir efsaneydi. Öldükten hemen sonra son yıllarda moda olduğu üzere ‘fırsat yayıncılığı’ devreye girdi ve adına yazılmış kitaplar raflarda yerini aldı. Aradan üç ay geçti, bu kitaplardan bazıları hala ‘çok satanlar’ bölümünde. Bunun en önemli sebebi, onun başarı hikayesinin pek çok kişi için ilham verici olması belki de…

 

  • Steve Jobs (Walter Isaacson): Piyasadaki en çok satan Steve Jobs kitabı. Jobs’la iki yıldan fazla süredir yapılan röportajlar yer alıyor. Ayrıca arkadaşlarıyla, iş arkadaşlarıyla, rakipleriyle, ailesiyle yapılan görüşmeler, bir girişimci kişiliğin inişli çıkıştı hayatını da ortaya koyuyor.  Domingo Yayınevi, 32 TL.

 

  • Ve Steve Jobs Apple’ı Yarattı (Michael Moritz): Steve Jobs’un olduğu kadar Apple’ın da öyküsünü anlatıyor. Jobs’un babasının otomobil garajında başladığı bu işi nasıl bu hale getirdiğini öğrenmek isteyenlere…  İş Bankası Kültür Yayınları, 22TL.

 

 

 

  • Steve Jobs – Apple (Dev Bir Markanın Yaratıcısının İnanılmaz Hikayesi) (Jeffrey S. Young): Cep boyu da bulunan bu kitap, Steve Jobs’un işletme tarihindeki ikinci en büyük oyununu anlatıyor. 1970’lerdeki Silikon Vadisi günlerine götürüyor. Yakamoz Yayınevi, 20 TL.

 

 

  • Nasıl Steve Jobs Olunur? (Leander Kahney): Evet, oldukça ilgi çekici bir başlık. Okuyunca Steve Jobs olabilir misiniz bilmem ama bu yaratıcı adamın ne zaman hangi hamleleri atarak, tasarımla teknolojiyi nasıl birleştirerek ilerlediğini öğrenebilirsiniz. Mediacat Kitapları, 17 TL.

 

 

 

  • Ben, Steve – Steve Jobs Konuşuyor (George Beahm): Tasarımı oldukça iyi, içeriği fena değil. Arka kapaktan: “Eğer Apple; bilgisayarların metalaştığı bir yere, romantizmin öldüğü bir yere dönüşürse, Apple’ı kaybettiğimi hissederim. Ama ben fersah fersah uzaktayken, bütün o insanlar hala aynı duyguları taşıyorlarsa… o zaman genlerimin hala orada olduğunu hissedeceğim.”  Oğlak Yayıncılık, 20 TL.
Önceki liste

Yeni yıl için sokak partileri

Sonraki liste

İstanbul'daki en lezzetli Van kahvaltıları

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!