Yaşam

Stand-up camiasının yükselen 6 ismi

Stand-up deyince akla sadece Cem yılmaz ve Ata Demirer’in geldiği günler yavaş yavaş geride kalıyor. Bu camiada adından sıkça söz ettiren 6 stand-up sanatçısını listeledik.

Mesut Süremesut-sure

Rock FM’de yedi yıldan fazla Rabarba adlı radyo programını sunmaya devam eden Mesut Süre aynı zamanda Siz Hepiniz Ben Tek adlı stand-up gösterisiyle de uzun zamandır sahne alıyor.  Modern zamanların Huysuz Virjin’i olarak anılan Mesut Süre’yi 9 Mayıs 2015 saat 21:00’de BKM’de izleyebilirsiniz.

alpay-erdem-komedyenAlpay Erdem

Mizahseverlerin yakından tanıdığı, Leman, L-Manyak, Penguen ve Uykusuz dergilerinde yazı ve karikatürleriyle yer alan Alpay Erdem, stand-up camiasının da vazgeçilmez isimleri arasında. Ülkenin birçok noktasında sahne alan komedyeni en yakın 15 Mayıs 2015 saat 21:00’de BKM’de; 2 Haziran 2015 saat 20:30’da Ankara IF Performance Hall’da izleyebilirsiniz.

Yunus Günçeyunus-gunce

Onu oyuncu olarak tanıdık ama çok uzun süredir “Kafamda Böcekler Var” adlı stand-up gösterisiyle komedyen yönüyle ismi hafızalarımızda beliriyor. Yunus Günçe’yi 2-23Mayıs 2015 saat 20:30’da Bo Sahne, 8 Mayıs 2015 saat 20:30’da İzmir AKM Tiyatro Salonu’nda izleyebilirsiniz.

ilker-gumusolukİlker Gümüşoluk

Youtube’taki Apartman Sohbetleri videolarının yönetmeni ve komedyen İlker Gümüşoluk, aslında Rabarba’dan da hatırlayacağınız bir isim. En son 17 Nisan’da sahne alan komedyenin gösteri programlarını sosyal medya hesaplarından ya da BKM’nin sayfasından takip edebilirsiniz.

Deniz AlnıtemizDeniz Alnıtemiz.

Son üç yıldır Stand-up ile uğraşan Deniz Alnıtemiz, “Alnıtemiz” adını verdiği gösterisi ile 29 Nisan 2015 saat 20:00’de BKM Mutfak Sahne’de olacak.

Hasan Can KayaHasan Can Kaya

Daha önce “1 Erkek 1 Kadın” ve “Çok Güzel Hareketler Bunlar” gibi projelerde senaryo yazarlığı yapan Hasan Can Kaya, Hep Zemin adlı stand-up gösterisiyle dikkatleri üzerine çeken isimlerden. Gösteri programlarını sosyal medya hesaplarından ya da BKM’nin sayfasından takip edebilirsiniz.

 

 

 

tamamen-doluyuz.

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Yetti artık, iş kurmak istiyorum diyenlere 6 öneri

Sonraki liste

Dünden bugüne en çarpıcı 1 Mayıs fotoğrafları

Eda L.

Eda L.