GEZİYEME İÇME

Şirince’de tadılması gereken 4 meyve şarabı

İzmir’in pek şirin köyü Şirince, malum şaraplarıyla meşhur. Köye girer girmez birçok dükkan şaraplarını tattırmak için karşılıyor sizi. Yolu Şirince’ye düşen ve içimi yumuşak meyve şarabı denemek isteyenlere 4 önerimiz var.

Karadut Şarabı

Biliyoruz ki meyve şarabı sevenler özellikle büyük marketlerde başta karadut şarabı olmak üzere birçok çeşidi bulabiliyorlar. Ancak şarabın cennetinde içmek farklı! Karadut hem tatlı hem de hafif kekremsi tadı arayanlar için ideal.

Vişne Şarabı

Üzüm kadar olmasa da kekremsiliği biraz daha fazla olsun diyorsanız vişne şarabını denemelisiniz. Şirince’de hemen her dükkan müşterilerine  tatmak istedikleri meyve şarabını shot bardaklarda ikram ediyor. Ekşi oranı sizin için önemliyse önce denemenizi öneririz.

Kavun Şarabı

“Meyve şarabı içeceksem kesinlikle tatlı olmalı” diyenlere ilk önerimiz şekerli tadı ağır basan kavun şarabı. İçimi çok ama çok yumuşak olsa da bunun bir şarap olduğunu unutmayın ve makul bir hızda içmeye özen gösterin.

Şeftali Şarabı

Şekerli tadı sevenler ikinci önerimiz de şeftali şarabı. Ağacından yeni toplanmış da şişenin içine girmişcesine mest edici bir kokusu var.

EDİTÖRÜN NOTU

Şirince sokaklarında dolaşırken şarap fabrikasına, şimdilerde hem müze gibi gezilen hem de oturup bir şeyler içilebilen eski şarap mahsenine, köyün kendi gibi küçük St. John Kilisesi’ne ve hazır bu kadar yakındayken 1 km uzaktaki Nesin Matematik Köyü‘ne uğramayı ihmal etmeyin.

ROMANTİK BİR HAFTA SONU İÇİN: MAŞUKİYE

Şirince’de tadılması gereken 4 meyve şarabı

1 Comment

  1. Volkan
    30/12/2016 at 1:49 pm — Cevapla

    Benim naçizane önerim mürdüm eriği olacaktır. Denemeyenler mutlaka denemeli.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

!f İstanbul festivalinden 10 seçki film

Sonraki liste

Galatasaray-Galata hattında gezilecek 10 galeri

Eda L.

Eda L.