GEZİ

Şili görülecek 3 önemli yer

Şili birbirinden ilginç doğa manzaralarıyla çok sayıda görülecek yeri olan bir ülke. Ama öyle 3 yer var ki gidip de görmemek olmaz. 

Şili, bir yandan Pasifik Okyanusu’nun kenarı Paskalya Adası, diğer yandan dünyanın en kurak, 400 yıldır yağmur görmeyen bölgesi Atacama Çölü ve yeryüzünün en yüksek noktası El Tatio Gayzerleri ile yaptığınız turun hakkını veriyor. İşte Şili turunda mutlaka görülmesi gerek o 3 yer:

sili-paskalya-adasiPaskalya Adası

Şili gezisini eşsiz kılacak ilk durak. Pasifik okyanusunun kenarındaki Paskalya Adası, bu adanın sembolü olan ve 1000’li yıllarda yapılmış Moai adı verilen devasa heykelleriyle gezginleri bekliyor.

sili-atacama-coluAtacama Çölü

Şili’nin 400 yıl boyunca yağmur görmemiş, dünyanın en kurak çölü Atacama, sahip olduğu özel iklim nedeniyle gökyüzünün berraklığını vadediyor.

El Tatio Gayzerleri

Yeryüzünün deniz seviyesinden en yüksek noktası El Tatio Gayzerleri, sıcak su kaynağının oluşturduğu buhar bulutları 50 metreye kadar yükselebilmektedir. Dünyanın her tarafından turistlerin yoğun ilgisini çeken bu gayzerler, yeryüzünün en yüksek noktasında eşsiz bir deneyim sunuyor. Örnek tur için tıklayın.

 

VİZESİZ ÜLKELERDE TATİL İÇİN 5 ÖNERİ

Şili görülecek 3 önemli yer

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Diksiyon çalışmaları için 7 pratik adım

Sonraki liste

Yaşlanma karşıtı 5 kozmetik ürün

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!