SİNEMA

A’dan Z’ye Serenay Sarıkaya

Aslında çok klasik bir hikaye onunki. Ünlü bir yönetmen tarafından keşfedilme, güzellik yarışmasında derece, taşradan İstanbul’a taşınma derken, Serenay Sarıkaya özellikle son iki yıldır genç kızların idolü oldu. Medcezir’le altın çağını yaşayan 23 yaşındaki güzel yıldızın A’dan Z’ye hikayesini merak edenlere…

A

ANKARA doğumlu. Annesiyle babası, o 7 yaşındayken boşanınca annesiyle önce Antalya’ya, sonra bizim kız oyuncu olmak isteyince İstanbul’a taşınmışlar. Serenay Sarıkaya her röprtajında da söylediği gibi annesine çok düşkün.

B

BOHEM bir mutluluk tarifi var: “’Biraz ‘an’cıyım. Tüketim sektörünün hiçbirimizin reddedemediği kolaylıklar sağladığını kabul ediyorum ama insanları mutsuz ettiği de bir gerçek. Mutsuzluk sürekli ‘sıradaki’ni düşünmektеn kaynaklanıyor. Şu an bu sohbеti yapmaktan mutluyum. Sıkıntısız bir set günü geçirdiğim için mutluyum. Yani mutluluk illa bir şеy kazanmak değil.” (Grazia)

C

ÇEKİCİLİĞİNE laf yok. Göğüs ve dudak silikonlarının kuşkusuz bunda etkisi var. Ama yine de zaman zaman hülyalı bakışları zaman zaman çığlıklı kahkalarıyla mıknatıs etkisi olan kadınlardan.

D

DANS, Serenay ’ın oyunculuktan sonra en çok zevk aldığı şey. Uzun süre Latin danslarıyla uğraşmış.

E

ENERJİK, pozitif, neşeli, çocuksu biri. Gerek dizi çekimlerinde gerekse reklam veya moda çekimlerinde yüksek enerjisiyle tüm ekibe kendini sevdiren ünlülerden.

F

FLAŞLAR flaşlar flaşlar… Genç yaşında flaşlara alışan güzel yıldızımız, şimdilik bu ilgiden şımarmış gibi durmuyor. Bu sempatik ve alçakgönüllü hali de onu ayrıca sevmemizi sağlıyor.

serenay sarıkaya yarışma

G

GÜZELLİK yarışmasında boy gösterenlerden. Miss Turkey 2010’a oyuncu değil model olmayı hayal ederek katıldığını söylüyor ama bu yarışmadan sonra hayat ona tahmininden güzel kapılar açmış. “Güzellikten ziyade güzel bir enerjiye sahip olmak, mutlu olabilmek ve onu koruyabilmek insana güzel hissettiriyor bence.” (Elle)

H

HAYALLERİ olan ama çok da hırsları olmayan biri olarak değerlendiriyor kendini: “Planlı yaşamayı sevmem. Hayatın bize ne sunacağı belli olmaz. Büyük hırsları olmamalı insanın ki hesapsız şeylerle karşılaşıldığında sil baştan almasın. Eğilip bükülebilsin. Öylesine ne getirse de yaşamıyorum tabii ki. Hayallerim var. Küçük tatlı hayaller” (Mediacat)

I  

İLİŞKİLERİ konusunda pek konuşmasa da onları çok saklayamadı. Son iki dizisindeki rol arkadaşları olan Tolgahan Sayışman ve Çağatay Ulusoy ile ilişkisi oldu. Evlilik konusu, onun için henüz erken.

K

KORKUSUZ ve kendine güvenli biri olarak yetişmiş. Öyle ki 15 yaşındayken, atlamış tek başında Miss Europe’a katılmak için Çek Cumhuriyeti’ne gitmiş. Orada bir buçuk ay kalmış ve yaşı küçük olduğu için Gelecek Vaat Eden seçilmiş.

L

LALE Devri, Serenay Sarıkaya adını geniş kitlelere duyuran diziydi. Canlandırdığı Yeşim karakteri dizinin köşe taşlarından biriydi.

serenay sarıkaya gelinlik

M

MEDCEZİR ve dizide canlandırdığı Mira karakteri, özellikle genç kızların idolü olmasını sağladı. Serenay Sarıkaya şu an altın çağında. Kendi de aynı fikirde: “Lale Devri’ndeyken de bilinen bir insandım ama Medcezir’le birlikte, sanki birden bütün kapılar açıldı.” (GQ)

N

NEŞELİ bir yaz kadını o. 1 Temmuz doğumlu ve sadece yaz mevsiminin yaşandığı bir yerde yaşayabileceğini söyleyenlerden. Yaz tatili konusunda ise gözlerden uzak sakin denizleri tercih ediyor.

O

OYUNCULUĞU deli işi olarak tanımlıyor. “Hiç olmayan bir dünya yaratıyorsun (ki elbette benzerlerini görmüş olabilirsin), hiç var olmamış bir karakterin üzerine kendinden bir şeyler koyuyorsun. Bazen diyorum ki “bir kamera var, biz çekim yapıyoruz, dışarıda gerçek insanlar var ve gerçek hayatlar yaşıyorlar”. İşte o zamanlarda kendimi çok garip hissediyorum. Yabancılaşıyorum ama sonra tekrar içine giriyorum o dünyanın.” (Elle)

P

PLAJDA (2008) filmi, Serenay’ın dönüm noktalarından biriydi. Sinan Çetin’in yapımcısı olduğu filmde rol aldıktan sonra yine Sinan Çetin dizisi olan Limon Ağacı’nda başrol oynadı. Zaten sonrasında da annesiyle İstanbul’a taşındılar.

R

REKLAM dünyasının aranan yüzü. Geçen yıl Elidor’la yaptığı işbirliğinden sonra şimdi Mavi reklamlarında enerjisini sevenlerine yansıtıyor!

Serenay Sarıkaya şarkı

S

SESİNİN de güzel olduğunu bilmeyen kalmadı artık. Medcezir’de ilk olarak üçüncü bölümde panayır sahnesinde “Sen de yaz yaz yaz” şarkısını söyledi. Ama Çağatay Ulusoy’la birlikte söylediği “Senden daha güzel” şarkısında bir harikaydı değil mi? Bu yeteneğini sonra Kerem Bürsinli reklam filminde de kullandı.

T

TWITTER gaflarıyla ünlü demek yanlış olur ama bir gafı var ki çok fazla konuşuldu. O da Kürk Mantolu Madonna’yı çok severim diyecekken Kürk Mantıklı Madonna yazması… Tabii hemen sildi bu hatayı.

U

UYUMLU ve pozitif biri. Setlerde kasırga estiren ünlülerden değil kesinlikle. Herkese gülümsüyor, tek tek hatrını soruyor.

V

VOLEYBOL ve sonrasında basketbol oynamış. Boyu bu yüzden uzun sanmayın, annesi 1.85’miş, hatta Serenay ailenin en kısasıymış.

Y

YILIN KADINI (2014) seçilmesi, onun yükselişini kanıtlar nitelikte. Erkek dergisi GQ’nun yaptığı seçim sonrasında dergiye smokinler içinde poz veren Serenay Sarıkaya, “Topu göğsümde yumuşatıp hazmetmeye çalışıyorum ki kalıcı bir başarı olabilsin benim için” dedi.

Z

ZİHNİMDE kaybolmak!” Bu, Serenay Sarıkaya’nın “En büyük korkunuz nedir?” sorusuna verdiği cevap… İlginç bir yanıt değil mi?! (Marie Claire) Serenay Sarıkaya

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

10 maddeyle NBA playoff heyecanı

Sonraki liste

Beyoğlu'ndaki en güzel 10 manzaralı teras

Ege Aksoy

Ege Aksoy

Popüler kültüre dair hemen her konuda yazmaktan geri duramaz. Çiçekleri sever, bir de geceleri. 28 yaşında. Sıkıcı iş hayatından kendine yeni bir kapı aralama derdinde...