GEZİ

Sardunya Adası – görülecek 6 plaj

Akdeniz’in Sicilya’dan sonra en büyük ikinci Sardunya, fazla uzaklara gitmeden kendini uzakta gibi hissetmek isteyenler için ideal. Oldukça büyük bir alana yayılı Sardunya Adası, gizli kalmış onlarca plaja sahip ancak hepsini gezmeye kalkacaksanız iki haftadan fazla bir süreye ihtiyacınız var. İşte en popüler 6 plajı. 

La Pelosa

Sardunya Adası ‘nın en kuzeyindeki Stintino bölgesindeki bu plaj, tüm Sardunya rehberlerinde adanın en güzel plajı olarak birinci sırada yer alıyor. Bu cennet plajın sol tarafinda 17. yüzyıldan kalma gözetleme kulesi var. Kayalar üzerinden denize giriyorsunuz. Sol tarafinda ise muhteşem beyaz kumları üzerinde saatlerinizi geçirebilirsiniz. Bu arada haftanın her günü Sardunya’nın en kalabalık plajı olduğunu belirtelim. Ama inanın her şeye değiyor!

Costa Paradiso 

Sardunya Adası içinde plajlara ulaşmak her zaman çok kolay olmuyor. Bu saklı plajlara ulaşmak için kimi zaman ormanlık yoldan kimi zaman kayalıklar arasından yürümeniz gerekli. Costa Paradiso da adı üzerinde uzun bir yürüyüş sonunda size cennete ulaştırıyor.

Cala Brandinchi

Cala Brandinchi, beyaz kumları ve mavinin her tonundaki berrak deniziyle Sardunya’nın Tahiti’si olarak anılıyor.  Yeri gelmişken söyleyelim; Sardunya Adası aslında İtalyan sosyetesinin yazlık mekanı. Bu nedenle kimi plajlar çok pahalı. Ancak marketten alacağınız 6-7 euro’luk şemsiyeler işinizi görüyor. Zira herkes burada güneş şemsiyesiyle dolaşıyor.

Capo Coda Cavallo 

Capo Coda Cavallo da yine bol yürüyüşlü bir parkurun ardından ulaşacağınız cennetvari bir plaj. Zaten Sardunya’da plajları dolaşacaksanız, aralarındaki uzun mesafeden dolayı araba kiralamak şart. Birçok plajda olduğu gibi burada da doğayı bozmamak adına, hiçbir tesis yapılmadığı için yanınıza atıştırmalık almanızda fayda var.

Spiaggia del Principe 

Kocaman bir kayanın ikiye böldüğü bu prens plajı Spiaggia del Principe, şnorkelle dalmayı sevenler için muhteşem bir adres. İster kayaların ister incecik kumlarının üzerinde güneşlenin.

Porto Pollo 

Son duragimiz Porto Pollo, rüzgarıyla ünlü. Zaten sörfçülerin uğrak mekanı olarak biliniyor. Spora meraklıysanız, tüm bir gününüzü Porto Polla’ya ayırabilirsiniz. Çünkü sörfün yanında plaj voleybolu da var.

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

9 maddede kendi sözleriyle Can Yücel ve hayatı

Sonraki liste

Reggae hakkında pek bilinmeyen 5 gerçek

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!