Gece Hayatı

Saint Patrick’s Day için 5 pub

İRLANDALILARIN her yıl 17 Mart’ta yeşil giyinip, sabaha kadar bira içtikleri geleneksel bayramı Saint Patrick’s Day, İstanbul’da da kutlanıyor. Bu vesileyle, şehirdeki en iyi pub’lar: The James Joyce Irish Pub √ The North Shield Pub Belfast Cafe Pub The Bow Bells U2 Istanbul Irısh Pub.

 

√ The James Joyce Irish Pub: İstanbul’da İrlanda pub’ı denilince, ilk akla gelen yer. Her gece farklı bir grubu dinlemek mümkün. Ortamı rahat ve eğlenceli; dolayısıyla ilerleyen saatlerde dans etme olasılığınız yüksek. Bira menüsünün yanı sıra yemek menüsü de geniş. Fajitalardan İrlanda usulü ete kadar… Adres: İstiklal Caddesi, Balo Sokak, No: 26, Beyoğlu Tel: (0212) 244 79 73.

√ The North Shield Pub: Sadece İstanbul’da sekiz şubesi var. Antalya, Ankara, Kıbrıs, Adana ve Van’da bile denk gelebilirsiniz. Kısacası ülkedeki en ünlü pub zinciri. Son zamanlarda Asmalı şubesi pek popüler. Adres:  Asmalımescit Sokak, No: 55, Beyoğlu (Palazzo Donizetti Hotel girişi).

√ Belfast Cafe Pub: Anadolu yakasının 1997 yılında kurulan ilk İrlanda pub’ı. İçeri girer girmez gerçek bir pub’da olduğunuzu anlıyorsunuz. Anında rock müzik rahatsız etmeyen bir yükseklikte etrafınızı sarıyor. Uzun barında saatlerce oturabilirsiniz. Pek rahat. Yapraklarla çevrili bahçesi de yazın cezbedici. Dart oynamak mümkün. Gecenin her saati kalabalık. Adres: Dr. Esat Işık Caddesi, No: 28/A, Moda Tel: (0216) 418 97 06.

√ The Bow Bells: Kalamış’taki bu İngiliz pub’ı, müdavim barı olma amacıyla kurulmuş. İsmini Londra’da kilise ve çanlarıyla ünlü Bow mahallesinden alıyor. Özel üretim bira ve viski çeşitleri çok fazla. Ayrıca yemek menüsü de iddialı: İrlanda viskisiyle yapılan biftek ve rokfor ve sote edilmiş kırmızı soğanlı BowBlueBurger’i denemelisiniz. Adres: Münir Nurettin Selçuk Caddes, No: 38/1, Kalamış Tel: (0216) 450 13 93.

√ U2 Istanbul Irish Pub: St. Patricks Day’i üç gün üç gece kutluyor. Bu gece tabii en renklisi olacak. Yeşil bira denemeden çıkmayın. Adres: Bekar Sokak, No: 21, Beyoğlu Tel: (0212) 243 40 45.

2 Yorum

  1. Can Uluç BİRGÜLER
    06/10/2016 at 6:58 pm — Cevapla

    Taksimdeki U2 Irish Pub gönlümü fethetmiş tek mekan 🙂

  2. […] Meydanı’nda yer alan Sultan Pub, 1975′ten beri açık. Tarihi yarımadada bir gün turist misafirinizi dolaştırdıktan […]

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Kısa film festivalinden 6 örnek

Sonraki liste

Klasik otomobil kiralamak isteyenlere 4 adres

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!