Moda

Retro tutkunlarına İstanbul’daki 5 dükkan

Geçmişte moda olan kıyafetler, ayakkabılar, çantalar… Tüm bunlara ulaşmak istiyorsanız ve retro tarzından vazgeçemem diyorsanız işte size 5 öneri.

Atölye Mariposa / Cihangir / Teşvikiye

mariposa

2007 yılında,iki kız kardeşin hayallerinin gerçekleşmesiyle Atölye Mariposa kuruldu. Hayallerin tutku ve zariflikle birleşmesini, dükkana adımınızı ilk attığınızda hissedeceksiniz. Eski dönem kadınlarının romantik,bohem havasına hayran kalanların müdavimi olacağı Atölye Mariposa’da porselen çay takımlarından havlulara, Marie-Therese stili avizelerden aksesuarlara kadar birçok ürün bulabilirsiniz. Özel dikim kıyafetlerin de olduğu bu masalsı atmosfer çok beğenildi ve ikinci şubesi 2011 yılında Teşvikiye’ye açıldı. Adres-1: Teşvikiye Cad. 21/1 Şişli/İstanbul. Tel-1: 0212 327 81 77. Adres-2: Şimşirci Sokak No:11/A Cihangir İstanbul. Tel-2: 0212 249 04 83.

Bin Bavul / Galata

binbavul

Galata’daki dar sokaklardan geçip Bin Bavul’a ulaştığınızda başka bir dünyaya adım atıyorsunuz. Şimdi eski zamanların büyülü kıyafetleri arasında kaybolmaya hazırsınız. Saatlerinizi burda geçirmek isteyeceksiniz ama illa ki göremediğiniz harika kıyafetler, takılar ya da ayakkabılar olacak. Çeşitlilik çok fazla bu dükkanda. Birbirinden güzel gelinlikler, balo kıyafetleri, kocaman telefonlar, müzik aletleri ve birbirinden ilginç eski tarzda ayakkabılar. Yani ne ararsan bulunur tarzında.Dağınık olması gözünüzü korkutmasın. Aksine hiç beklemediğiniz bir yerden harika bir şey çıkıyor ve adeta size sürpriz yapıyor bu şirin dükkan. Her bütçeye göre ürün bulabileceğinizden emin olun. Ayrıca bu güzelim kıyafetleri, şapkaları kiralayabilirsiniz. Adres: Galipdede Cad. No: 66, Galata / İstanbul.

Mozk / Cihangir

mozk

Tarzımızı yansıtmak için kıyafetler ve aksesuarlar kadar evimizdeki mobilyalar da çok önemli. Retro deyince akla gelen ve Cihangir’deki hoş dizaynıyla dikkat çeken Mozk’a gittiğinizde antika mobilyalarla ikinci el kıyafetlerin bir arada olduğunu göreceksiniz. Kıyafet ve aksesuarların büyük bir kısmı İngiltere’den toplanıyor. Sanırım bu yüzden fiyatları diğer mağazalara göre daha yüksek. Adres: Ağa Hama’m Caddesi No:13 Cihangir Beyoğlu / İstanbul. Tel: 0212 252 34 99.

Closet Circuit / Çukurcuma

closet circuit

Vejetaryen yemekler, arka bahçede bir kafe, ikinci el retro kıyafetler… Bu kelimeler size çekici geliyorsa mutlaka uğramanız gereken yerlerden biridir Closet Circuit. Giriş katında birbirinden güzel kıyafetler sunan bu bohem mağaza hem geri dönüşüme katkı sağlıyor hem de retro tutkunlarını muhteşem kıyafetlerle buluşturuyor. Peki nasıl geri dönüşüme katkı sağlıyor? Dükkan sahibi eski bir alışveriş tutkunu. Fakat radikal bir karar alıp kendi kıyafetlerinden kurtulmak istiyor. Bu konuda yalnız olmadığını farkedince de ikinci el kıyafetleri toplayıp bunları değerlendiriyor. Ortaya Closet Circuit çıkıyor. Fiyat aralığı ise çok geniş(20-250 TL arası). Adres: Firuzağa Mahallesi Bostanbaşı Caddesi No:23 Çukurcuma İstanbul. Tel: 0536 060 32 96.

Evvel Zaman İçinde (Eleni Vintage) / Cihangir

eleni-vintage

Tasarımcı olan Eleni Özgür’ün, çevresinden edindiği kıyafetleri satışa sunduğu bu dükkan da mutlaka gitmeniz gereken yerlerden biri. Fransız kadınlarının çekiciliğini ve zarifliğini moda severlerle buluşturan Eleni Özgür, kıyafetlerin bazılarını kiralık da verebiliyor. Şapka ve eldiven koleksiyonlarının öne çıktığı Eleni Vintage’te kendinizi Zaman yolcuğunda hissedeceksiniz. Adres: Kuloğlu Mahallesi Adile Naşit Sokak No:3 Cihangir / İstanbul. Tel: 0532 506 50 19.

 

Retro tutkunlarına İstanbul’daki 5 dükkan

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Bağımsız sinemanın yıldızı Darren Aronofsky’den 6 kült film

Sonraki liste

İstanbul'da gidebileceğiniz 4 wing chun kursu

Özge Uçar

Özge Uçar