Yaşam

Piknik için 5 yer

Açık hava, bol gıda, biraz yürüyüş, çoğunlukla yatış… Bir tatil gününden insan daha fazla ne ister ki! İstanbul’da piknik yapmak için en güzel yerler:

 

 

Mihrabat Korusu

Şehrin en ‘romantik’ noktalarından. Kanlıca’daki tepede, Boğaz manzarası ve asırlık çınar ağaçları eşliğinde piknik yapmak mümkün. Hoş artık eskisi gibi bakir değil; Mihrabat Korusu artık restoranı, kafesi, hatta paintball gibi aktivite alanlarıyla pek hareketli…

 


Polonezköy

Tembel piknikçilerin tercihi. Pek çok kendin pişir kendin ye mekanları var. Şehirden uzaklaşmak da cabası… Bu arada kendi kendinize piknik yapacağınız alanlar da bulunuyor.

 

 

 


Caddebostan

Buradaki sahil yolu şehrin en renkli yerlerinden. Bisiklete binenler, paten kayanlar, yürüyenler, koşanlar, yazın denize girip güneşlenenler… Sahildeki her yeşillikle piknik yapmak mümkün tabii… Ama mangalsızı makbul! Zira pazar günleri dumandan geçilmiyor.

 


Fenerbahçe Parkı

Şehrin içindeki küçük ormanlardan. Sadece yürümek bile iç açıcı. Park içinde pek çok kafe var. Romantika en çok tercih edilenlerinden biri. Yine de hiçbir kafe çimlerin üzerine uzanmanın yerini tutmaz, belirtelim!

 

 

 


Aydos

Osmanlı döneminde av bölgesi olarak kullanılırmış. Şu an piknik alanları, büfeler, koşu parkurları, patika yollar ve çocuklar için farklı eğlence alanları var. Kartal-Yakacık ve Sultanbeyli istikametlerinden ulaşılabiliyor.

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Mutlaka görülmesi gereken 5 Göcek koyu

Sonraki liste

En havalı partilere layık 4 barbekü tarifi

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!