MÜZİK

Online müzik dinlemeyi sevenlere 5 playlist sitesi

Aradığınız sanatçı ya da şarkıya hemen ulaşmak, yeni şarkılar keşfetmek veya türlerine göre hazır playlist’ler mi dinlemek istiyorsunuz? Online müzik dinlemede seçtiğimiz en popüler 5 playlist sitesi, size bu konuda yardımcı olabilir.

www.jango.com

Jango, bir sosyal müzik sitesi hatta bir internet radyosu diyebiliriz. İstediğiniz sanatçıyı arama kutusuna yazıp o kişinin en popüler şarkılarından oluşan playlist’i dinlemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca bu playlist’te sadece o sanatçıyı değil, benzer sanatçıların müzikleri de bulunuyor. Bu playlist sitesi  “en çok dinlenenler”, “bugünün en iyi 100’ü” gibi istasyonlara da sahip.

musicovery.com

Diğer bir seçeneğimiz de Musicovery. Bu sitede ise tür, sanatçı, mod ve şarkı adına göre arama yapabilirsiniz. Belirli bir tür seçtiğinizde o türün hareketli veya daha slow müziklerini dinlemek isterseniz, bu tip bir filtreleme de mümkün. 60’lar, 70’ler, 80’ler ne ararsanız var.

shoutcast.com

Shoutcast aslında winamp bir ses yayın sitemi. İsterseniz siz de internette bir radyo kurabilirsiniz. Ayrıca sitede tür, artist ve istasyon arayarak istediğiniz radyoyu dinleyebilirsiniz. Bu istasyonları mp3 uyumlu herhangi bir program ile pc’nizden de dinleyebilirsiniz.

hypem.com

Hype Machine lo-fi, future garage gibi değişik müzik türlerini dinleyebileceğiniz bir playlist sitesi. Sitede her müzik türü yok ama sürekli aynı şeyleri dinlemekten sıkıldıysanız hypem.com’u mutlaka deneyin. Ayrıca arama seçeneklerinde senelere göre popüler müzikleri keşfedebilir, remixsiz–remixli diye arama yapabilirsiniz.

grooveshark.im

Listemizin son sırasında (çakma) Grooveshark yer alıyor. Grooveshark.com’un kapanmasından sonra en iyi alternatiflerden biri olan bu playlist sitesi, arayüzüyle de Grooveshark’ı andırıyor. Sitede sanatçı ve şarkı adına göre arama yapabilir, türlere göre hazırlanmış listeleri dinleyebilirsiniz.

Online müzik dinlemeyi sevenlere 5 playlist sitesi

3 Yorum

  1. 22/05/2018 at 5:20 am — Cevapla

    Güzel liste teşekkürler.

  2. 09/06/2017 at 1:00 am — Cevapla

    Doğru ancak eksik bu sitelerin çoğu iş görmez haldeler. Listenin yenilenmesi ve güncel şarkı listeli sitelerin bilgilendirilmesi yapılmalı

  3. 22/12/2016 at 3:07 am — Cevapla

    Güzel düşünülmüş bütün kaliteli müzik siteleri burada

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Dünyanın en ilginç hayvanları

Sonraki liste

Dünyadaki en ilginç binalar

Burak Erman

Burak Erman