MÜZİK

Nisan ayında 6 konser

 “BU ay nerelerde, hangi konserler var?” diyenler için, farklı sahnelerde öne çıkan 6 konser: √ White Mink √ Xiu Xiu √ The Mahones √ Dum Dum Girls √ Madredeus √ Odylle

 

← White Mink

‘Electro swing’ denilince ilk akla gelen grup, Electro Swing vs. Speakeasy Jazz adlı albümüyle 20’lerin ve 30’ların ruhunu günümüze uyarladı. White Mink DJ’leri, o dönemin unutulmayan klasiklerine ve çok nadir bulunan kayıtlara setlerinde yer veriyor. Adres: Babylon, Şehbender Sokak, No: 3, Asmalımescit Tarih: 6 Nisan Bilet: 12 TL.

 

→ Xiu Xiu

Amerikalı avant-garde pop topluluğu Xiu Xiu, 2000 yılında Jamie Stewart’ın solo projesi olarak başladı. Dear God, I Hate Myself adlı son albümleri, 2010’da Bella Union etiketiyle yayımlandı. Adres: Salon İKSV, Sadi Konuralp Caddesi, No: 5, Şişhane Tarih: 7 Nisan Bilet: 35 ve 25 TL.

← The Mahones

Kanadalı Irish Punk Rock grubu, Dublin doğumlu Finny McConnell tarafından 1990’da kuruldu ve günümüze kadar 10 albüm yayınladı. 2012 yılında yeni bir dünya turnesine hazırlanan The Mahones, Easternbull Entertainment organizasyonuyla İstanbul’da. Adres: Bronx, İstiklal Caddesi, Terkos Çıkmazı, No: 8, Beyoğlu Tarih: 12 Nisan Bilet: 39.50 TL (Biletix’te)

→ Dum Dum Girls

60’ların saf gürültüsünü, The Ronettes’in naif pop’unu alan grup, New York’un 70’ler punk sahnesinden fırlamış hissini veriyor. Solisti Dee Dee’nin tek başına çıktığı yolda, sonradan dört kişi olmuşlar. Kaliforniyalı Dum Dum Girls, 2009’dan beri bir arada. Adres: Ghetto, Kamer Hatun Caddesi, No: 10 Beyoğlu Tarih: 13 Nisan Bilet: 35 ve 25 TL.

← Madredeus

Fado ile çağdaş halk müziğini birleştiren çalışmalarını “Portekiz köklerine bağlılığını koruyan müzikal fanteziler” olarak tanımlayan topluluk, canlı performanslarını, müzikal şiir resitali atmosferinde gerçekleştiriyor. Topluluğun çoğu zaman melankolik bir tarzda, denizi, yolculuğu veya yitikliği konu alan şarkı sözleri Orta Çağ’a uzanan bir şarkı geleneğini devam ettiriyor. Adres: İş Sanat, İş Kuleleri, Levent Tarih: 26 Nisan Bilet: 50, 45, 35, 30 TL.

→ Odylle

Hollandalı besteci Fleur Odylle’in önderliğinde kurulan caz grubu, İstanbul’u anlattıkları ilk albümleri İstanbul Bana Ne Yaptın? ile dikkat çekiyor. Albüm lansmanından sonra ilk kez sahne alacak olan Odylle, enerjik ve bir o kadar da sempatik… Adres: Alt, Tomtom Mahallesi, İstiklal Caddesi, Acara Sokak, No: 6/A Tarih: 26 Nisan Bilet: 15 TL.

 

 

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

istiklal caddesi pasajları: 9 pasaj önerisi

Sonraki liste

Boğaz'da kahvaltı 7 adres

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!