GEZİ

Monako gezisi için yapılacaklar listesi

Fransa’nın bağımsız şehir devleti Monako Prensliği, müzelerden restoranlara, gece hayatından lüks otellere kadar geniş bir yelpazede, bir tatilde aradığınız her tür ihtiyacı karşılıyor. Monako gezisi için listemize gelince…

Antik çağlardan beri doğal bir liman olan ve dik kayalıklarla korunan Monako, lüks turizminde dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alıyor. Monako Yat Fuarı ve dünyanın en lüks arabaların sergilendiği Top Marques Otomobil Şovu gibi etkinliklere ev sahipliği yapan şehir, kumarhaneleri ve spa’ları ile dünyaca üne sahip. Monako’nun kumarhaneleriyle bilinen zengin bir semt-şehri Monte Carlo’da yer alan ve mimari açıdan da eşsiz olan Monte-Carlo Kumarhanesi’nin yanı sıra, her yıl düzenlenen Grand Prix ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim sunuyor. Yani Monako gezisi dolu dolu bir tatil demek aslında.

Dünya mutfaklarının en iyi örnekleri

Monako’nun dünya mutfaklarından farklı yemekleri sunan en iyi restoranlara ve yetenekli şeflere ev sahipliği yapması, şehrin bir lüks ve kültür emsali olarak anılmasına katkı sağlıyor. Lezzet ve sunumun görkemli bir şekilde bir araya gelmesini sağlayan birbirinden büyüleyici tarifler ve Michelin yıldızlı restoranlar, özellikle gurme turizmi meraklıları için Monako gezisi fikrini tetikleyen en önemli nedenlerden.

monakoDinlendirici spa’lar ve eğlenceli gece hayatı

Gece hayatıyla da ünlü olan Monako’da birbirinden lezzetli kokteylerin yapıldığı bar ve gece kulüpleri pek çok seçenek sunuyor. Monako dinlendirici bir tatil hayali kuranlara da spa ve güzellik merkezleri ile hizmet veriyor. Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyen tatilciler dinlendirici masajlar, arındırıcı vücut bakımları, uzak diyarların bitkileriyle bezenen etkileyici bahçeler ve yemyeşil alanlarla rahatlıyor.

Kültür ve sanat dolu bir şehir

Monako’nun tarihi merkezindeki dar sokakları, alışveriş merkezleri, galerileri ve prestijli butikleri, ziyaretçilerin tatillerine renk katıyor. 1878 yılında, Charles Garnier tarafından tasarlanan Monte-Carlo Opera Binası görkemli duruşuyla ziyaretçileri büyülüyor. Prens Sarayı, Monako Katedrali, görkemli akvaryumu ve görülmeye değer köpekbalığı lagünü ile Oşinografi Müzesi, Napoleonik Hediyelik Eşya Müzesi, Visitation Şapeli Müzesi, Monako’nun Yeni Ulusal Müzesi, Pul ve Bozuk Para Müzesi ve Deniz Müzesi, tarih ve sanat dolu Monako gezisi sırasında ziyaret edilmesi gereken yerler arasında.

monako grand pixSakın kaçırmayın!

• Michelin yıldızlı restoranlarda gastronomi ziyafeti yapın.

• Her yıl 600.000 şişe şampanyanın servis edildiği Monako’da istisnai tatları deneyimleyin.

• Dünyanın en iyi beş dans topluluğundan biri olan Les Ballets de Monte-Carlo’nun gösterilerini izleyin.

• Sağlık ve güzelliğin peşinde koşanlar dünyanın pek çok yerinden Monako’ya akın ediyor. “Anti aging” ve “fitness” gibi pek çok programla vücudunuzu arındırın.

• Her iki yılda bir Monako’da düzenlenen Formula 1’de en iyi yarış arabalarının yanı sıra, klasik ve vintage modelleri de görmek mümkün oluyor. 13-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında Monako’da yapılacak F1 ile adrenalinizi yükseltebilirsiniz.

• Bahar aylarını renklendiren “Printemps des Arts” festivalinde dünyanın dört bir yanından gelen önemli sanatçıları izleyebilirsiniz.

Editörün Önerisi:

ENDÜLÜS TURLARINDA GEZMENİZ GEREKEN 5 ŞEHİR

Monako gezisi için öneriler…

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Türkiye'de en iyi 4 capoeira kursu

Sonraki liste

İstanbul Kitap Fuarı'na gideceklere ulaşım önerileri

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!