Yaşam

Meraklısına en keyifli mitoloji oyunları

Mitolojiye ilgi duyanların dikkatine! Bu merakınızı oyunlara da taşımak ister misiniz? O zaman seçtiğimiz popüler mitoloji oyunları listesine bir göz atın.

Smite

smite

Smite Hi-Rez tarafından geliştirilen bir MOBA (çok oyunculu savaş arenası) oyunu. Dota’dan esinlenerek yapılan ve çoğu yönüyle ona benzeyen bu oyunun farkı, üçüncü bir göz tarafından oynanması. Oyundaki karakterlerse tanrılar. Yunandan Mısır’a, Hindu’dan Romen’e birçok tanrı bulunuyor.

God Of War

god-of-war

God Of War, Santa Monica tarafından geliştirilen ve konusunu Yunan mitolojisinden alan aksiyon/macera oyunu. Pek çok kez Academy of Interactive Arts & Sciences tarafından “Yılın Oyunu” seçilen oyunun bel kemiğini tanrılar, ölümsüz canlılar, antik mekanlar, yeraltı canavarları oluşturuyor. Oyunun En İyi Psp Oyunu , En İyi Aksiyon Ödülü gibi bir çok ödülü de bulunuyor.

Age of Mythology

Age-of -Mythology

Age Of Mythology Ensemble Studios tarafından geliştirilen bir video oyunu. Toplam 32 bölümden oluşan oyun Mısır, Yunan ve İskandinav mitolojisinden esinlenerek yapılmış. Oyunda halkınıza belirli bir tanrı seçtikten sonra görevleri yerine getiriyorsunuz. Oyun multiplayer olarak da oynanıyor.

Titan Quest

titan_quest_pc

Titan Quest Iron Lore Entertainment tarafından geliştirilen oyun, Diablo’ya benziyor diyebiliriz. Oyunun yapımcılığını Iron Lore yapsa da Age Of Empires’ın yapımında emeği geçen Brian Sullivan da yer alıyor. Oyunda karakter seçip Antik Yunan ve Mısır yaratıkları ile savaşıyorsunuz.

Enslaved: Odyssey to the West

enslaved-odyssey-to-the-wes

Mitoloji oyunları listesinin sonuncusu… Çinli bir yazarın Journey To The West romanından esinlenilen ve Ninja Theory tarafından geliştirilen oyun, günümüzden yaklaşık 150 yıl sonrasında insan ırkının neredeyse yok olup robotların hüküm sürdüğü bir zamanda geçiyor. Oyundaki kurgu Çin mitlerinden izler taşıyor.

Meraklısına en keyifli mitoloji oyunları, mitoloji oyunları

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Hayata karşı cesaretinizi artıracak en iyi biyografi filmleri

Sonraki liste

Online resim boyutlandırma sitesi için 5 öneri

Burak Erman

Burak Erman