TİYATRO

Metot oyununu cazip kılan 3 özellik

Semaver Kumpanya’nın bu sezon da sahnelenmeye devam eden oyunu Metot, gerilim ve komediyi bir arada sevenler için iddiasını sürdürüyor. Peki oyunda seyirciyi neler bekliyor?

Bir şirketin toplantı odası; iş görüşmesine gelen dört kişi, tüm hünerlerini ortaya koyup işi kapmak için gizem dolu çeşitli sınavlardan geçecekler. İspanyol Jordi Galceran’ın 2003 yılında kaleme aldığı Metot, günümüz iş dünyasının acımasız yönlerini ortaya koyuyor. Oyunun yönetmenliğini yapan Serkan Keskin yanı zamanda, Sarp Aydınoğlu, Sezin Bozacı ve Mustafa Kırantepe ile birlikte oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Bulmacalı bilmeceli seyir sevenlerin dikkatine!

Da Vinci Şifresi, Zodiac, Prestij ya da Zindan Adası gibi bol soru işaretli ve merakınızı sürekli canlı tutan filmleri sevdiyseniz, bu deneyimi buyurun bir de tiyatro da yaşayın. “Tek mekanda geçen bir iş görüşmesi ne kadar gizemli olabilir ki?” diye düşünüyorsanız, Metot fikrinizi değiştirebilir. Oyunun son saniyelerine kadar şüphe duyacak ve çıkışta herkesin sadece bunu konuştuğunu göreceksiniz.

Sahneye çıkmadan sahnedeymiş gibi hissi

Oyun tek perde ve yaklaşık iki buçuk saat sürüyor. Haliyle zaman ilerledikçe hikayenin gerginliği ve düğümleri arttığı gibi seyircinin de konsantrasyon sınırları zorlanıyor. Yani gerilimi gerçek anlamda hissetmeye başlıyor. Bu da sahnedeki karakterlerle birlikte aynı hikayeyi ve duyguyu yaşama imkanı veriyor. Özetle tiyatronun o “gerçekmiş” hissini iliklerinize kadar yaşıyorsunuz.

Gerilim ve komedi kardeşliği

Evet, Metot seyirciyi bitmek bilmeyen bir bilmecenin içine hapsettiği için gerilim oldukça yüksek ama gerek replikler gerekse oyuncuların sadece mimikleriyle bile ortaya koyduğu yüksek performans, komediyi tam dozunda sunuyor.

Biletler hakkında bilgi için: www.semaverkumpanya.com

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Kadıköy sahaflar denince akla gelen adresler

Sonraki liste

Boston'da bira hamburger ikilisi için 5 mekan

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!