Yaşam

Mantığınızı zorlayacak ülke gelenekleri

Dünyanın çeşitli bölgelerinde uygulanan ve duyduğunuzda “Yok artık!” dedirtecek 7 örneği derledik. İşte dünyanın en tuhaf ülke gelenekleri.

Brezilya

ulke-gelenekleri-brezilya

Bu geleneği okuduktan sonra uykularınız kaçacak. Brezilya’nın Amazon Bölgesi’ndeki Satere Mawe kabilesinde, erkekliğe adım atan çocuklar, ellerini içerisinde kurşun karıncalarının olduğu bir eldivene sokmak zorundalar. Kurşun karıncasının özelliği ise dünyadaki tüm canlı ısırıklarından daha fazla acı vermesi. Detay bilgi için tıklayın.

Hindistan

ulke-gelenekleri-hindistan

Ülke gelenekleri konusunda listesi en kabarık halklardan birindeyiz şimdi. Yaklaşık 500 yıldır devam eden bu Hint geleneği size yok artık dedirtecek cinsten. Hindistan’da çocukları güçlendirdiğine ve onlara şans getirdiğine inanıldığı için bebekler, tapınağın tepesinden aşağıya atılıyor. Diğer insanlar ise bir bez gerip bebeği tutmaya çalışıyorlar. Ancak bu gelenek ne yazık ki birçok çocuğun sakat kalmasına, hatta ölmesine neden oluyor. Detay bilgi için tıklayın. 

Peru

ulke-gelenekleri-peru

Ağzınızı açık bırakacak diğer ilginç bir gelenek ise Peru’ ya ait. Peru’da  çocukların daha sağlıklı olacaklarına inanıldığı için evcil hayvanlar kesilip, hayvanların kanıyla çocuklar yıkanıyor. Detay bilgi için tıklayın. 

Moritanya

ulke-gelenekleri-moritanya

Fazla kilolarını dert eden kadınların hemen gitmek isteyeceği bir ülkeye geldi sıra. Çünkü Moritanya’ da bir kadının en az 60 kilo olması gerekiyor. Moritanya kültüründe şişmanlık zenginliğin, zayıflık ise fakirliğin işareti olarak görülüyor. Detay bilgi için tıklayın.

Fiji

ulke-gelenekleri-fiji

İçinizden “Böyle bir gelenek olur mu?” dediğinizi duyar gibiyim…  Sıkı durun, Fiji’deki erkekler ölecekleri güne kendileri karar veriyorlar. Nasıl mı? Erkekler yaşlandıklarında çocuklarına kendilerini diri diri gömdürerek hayatlarına son veriyorlar. Detay bilgi için tıklayın.

Kuzey Kore

ulke-gelenekleri-kuzey-kore

Listemizin belki de en masum geleneği Kuzey Kore’ ye ait. Kuzey Kore’de kadınların 25, erkeklerin ise 27 yaşından önce evlenmeleri yasak. Nedeni ise evlenmeden önce bireylerin devlete karşı yükümlülüklerini yerine getirme zorunluluğu. Detay bilgi için tıklayın.

Tanzanya

ulke-gelenekleri-tanzanya

Ülkemizde olsaydı, insanları birbirine düşürecek olan bu gelenek, Tanzanya’ daki Masai Kabilesi’ ne ait. Bu kabiledeki insanlar birbirlerine tükürerek selam veriyorlar. Ayrıca yeni doğan bebeklerin kötülüklerden uzaklaşacaklarına inandıkları için de bebeklere doğduklarında tükürüyorlar. Detay bilgi için tıklayın.

Mantığınızı zorlayacak ülke gelenekleri, ülke gelenekleri

1 Comment

  1. 18/03/2017 at 11:40 pm — Cevapla

    Harikaydı teşekkürler

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Borsayı anlamak için yol gösterecek 4 basit bilgi

Sonraki liste

Venedik gezi listesine eklenecek 4 önemli saray

Perihan Civelek

Perihan Civelek