Gece HayatıYEME İÇME

Londra Uzakdoğu restoranları

Uzakdoğu mutfağını sevenler için Londra tam anlamıyla bir cennet. Bu aralar bir İngiltere seyahatiniz varsa, en iyi “Londra Uzakdoğu restoranları” arasından en azından birini denemelisiniz.

Busaba

Busaba

Busaba

Busaba, Tayland’da yetişen aynı isimli bir çiçekten adını almış. Burada Tay mutfağına dair pek çok seçenek bulabilirsiniz. Londra’da 12 tane şubesi var. Pla sam rod, Yellow Prawn curry, Pat king talay, Grilled aubergine salad, Busaba klasikleri arasında yer alıyor. Bunların haricinde sulu noodle’ları, wok noodle’ları, rice set’leri iddialı. Körili beef’i ayrıca lezzetliydi. Yemek öncesinde lemongrass and Thai basil martini’sini deneyebilirsiniz. Menüye ve fiyatlarına ulaşmak için tıklayın.

 

 

Ping Pong

Ping Pong

Ping Pong

Dim sum’larıyla ünlü Çin restoranı… Dim sum’u Çin mutfağındaki mezeler olarak tanımlayabiliriz. Farklı set menüleri var. Chilli pork tenderloin ve honey-soy chicken wings, özel tabaklarından. Çorba ve salataların yanı sıra crispy prawn ball, potato and edamame cake ve beef and chilli parcels gibi kızarmış seçenekleri var. Menünün tamamına şuradan bakabilirsiniz. Uzakdoğu restoranları arasında zincirleşmiş olanlarından; dokuz şubesi bulunuyor.

 

 

Barshu

Barshu

Barshu

Çin’in güneybatısındaki Siçuan bölgesine ait lezzetler var. Bu bölgenin en önemli özelliği kendine ait baharatların olması. Soho’daki Uzakdoğu restoranları arasında yer alan mekanın en sevilen yemekleri, Savoury Seafood And Beancurd, Sweet And Sour Spare Ribs, Fish Fragrant Pork Slivers, Gong Bao Prawns With Cashew Nuts, Boiled Sea Bass With Sizzling Chilli Oil, The Legendary Dan Dan Noodles…

 

 

 

Yauatcha Soho

Yauatcha Soho

Yauatcha

Soho’daki bu ünlü Çin restoranı da dim sum konusunda uzman. 2004 yılında Alan Yau tarafından kurulmuş. Yau, aynı zamanda Wagamama ve Hakkasan’ın kurucusu. Açılır açılmaz dünyanın en iyi restroranları listesine giren Yauatcha, Londra Uzakdoğu restoranları arasında ağırlığı olan bir yer. Çaylarıyla ayrıca ünlü. Menülerindeki hemen her tabağın iştah kabartıcı fotoğraflarını Facebook sayfasından da takip edebilirsiniz.

 

Nobu

Nobu London Global Private Dining’in diğerlerine göre biraz daha pahalı bir mekan olduğunu belirtmek gerek. Burada özel toplantılar hatta düğünler bile yapılıyor. Size özel menüler hazırlıyorlar. Şöyle bir örnek gösterilebilir: Salmon Tartar with Caviar, Yellowtail Sashimi with Jalapeno, Spinach salad with Dry Miso, King Prawns, Alaskan king crab leg with Ginger Salsa, Black cod with Miso, Seared Poussin with Truffle teriyaki sauce.

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Anneler Günü için 5 farklı hediye

Sonraki liste

İstanbul estetik hastaneleri listesi

GC

GC