Moda

Kıvırcık saçlar için 4 ideal şekillendirici

Kıvırcık saçlar için şekillendiricinin önemi sanıldığından çok daha büyük. Çünkü elektriklenmeye yatkın kıvırcık saçları,  ekseriyetle ya düzleştirmek ya da şekillendirici ile şeklini korumak gerekiyor. Buradan yola çıkarak ideal 4 şekillendiriciyi test ettik ve sıraladık.

pantene-sekillendirici-krem-kivircik-saclarPantene 7/24 Belirgin Bukleler

Saçlarınızın buklelerini belirginleştirmek, elektriklenmesini önlemek  ve yumuşaklığını kaybetmemesini sağlamak için  ideal. Hem kıvırcık saçlarınız doğal görüntüsünü hem de şeklini koruyor. Tabii bu ürün aslında bir krem olduğu için miktarını abartmamakta fayda var. Yoksa hem yağlı görünebilir hem de etraftaki tozun saçlarınıza yapışmasına neden olabilir. Kullanırken kremi elinize dökün, ıslak/nemli saçınızın diplerine gelmeyecek şekilde saçınıza yedirin. Kuruturken de vigo kullanmanızda fayda var.

elidor-sac-sekillendirici-kivircik-saclarElidor 7/24 Bukle Belirginleştirici

Fiyat olarak biraz daha uygun bir diğer 7/24 krem önerimiz de Elidor. Eskiden turuncu kutusunda gördüğümüz bu ürün artık yeşil kutuda. Pantene’e oranla biraz daha ağır yağ oranı var diyebiliriz. Ama aynı oranda da daha sıkı bir tutuş sağlıyor bir yandan. Miktarını istediğiniz görünüme göre ayarlayabilirsiniz. Çok miktarda kullanacaksanız saçınızın daha kısa sürede kirleneceğini unutmayın. Kıvırcık saçlarınızın doğal bukleli, yumuşak ve mis gibi kokması için ideal.

taft-sac-kopugu-kivircik-saclarTaft Ekstra Güçlü Saç Köpüğü

Krem şekillendirici yerine yağlanma derdini ortadan kaldıracak bir ürün tercih ederseniz, Taft gayet hoş bir ürün. Makul miktarda sürdüğünüzde yine saçın yumuşaklığını muhafaza ediyor. Ama derseniz ki ıslak bir görünüm de olsun, o zaman biraz fazla sürmeniz gerekecek. Tabii bu biraz da sertleşecek anlamına geliyor. Hoş çiçek kokusu, yemek kokan ya da dumanlı bir yere girmediğiniz sürece gün boyu saçınızda kalıyor. Uygularken saç diplerine sürmemeye özen gösterin.

tony-guy-jole-kivircik-saclarToni & Guy Şekillendirici Krem Jöle

Son önerimiz klasikçiler için. Kıvırcık saçlar için tercih edebileceğiniz bir diğer ürün Tony & Guy’ın jölesi. Malum jöle eşittir sertlik ama istediğiniz daha sıkı bir tutuş ise bu ürünü deneyebilirsiniz. Ürünün en önemli özelliği saç tellerini birbirinden ayırarak şekil vermesi. Uygularken jöleyi elinize dökün ve biraz yumuşaması için avuçlarınızın içinde ovuşturun. Erkek ve kadın için ayrı ürünleri de mevcut.

YAŞLANMA KARŞITI BEŞ KOZMETİK ÜRÜN

Kıvırcık saçlar için 4 ideal şekillendirici

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Lizbon'da görülecek 5 yer

Sonraki liste

Son dakikacılara 8 yılbaşı kutlaması önerisi

Eda L.

Eda L.