TasarımYaşam

Keşfetmeniz gereken 6 kırtasiye

Birbirinden şık kalemler, defterler, hatta renkli boyalar… Tutkunları bilir kırtasiye ürünlerine sadece dokunmak, bu dükkanlarda zaman geçirmek bile insana mutluluk verir. İşte İstanbul’daki en iyi kırtasiye dükkanları.

Kare Kırtasiye

Kare Kırtasiye

Kare

13 yıldır Nişantaşı’ndaki yerinde hizmet veren Kare Kırtasiye, semtin demirbaşlarından biri haline geldi. Kırtasiye, ofis, hediyelik ürünlerin yanı sıra artist boyaları, sketch defterleri, resim blokları, akrilik boyalar, yağlı boyalar, roller kalemler, dolmakalem, dosyalar sunum dosyaları, defter çeşitleri bulabilirsiniz.

Tel: (0212) 291 62 30

Karum Kırtasiye

Karum Kırtasiye

Karum

Yine Nişantaşı’nın en eski kırtasiyelerinden. Moleskine, Pinetti, Filofax, Alessi, MhWay, Clairefontaine, Rhodia,  Lion, Eastpak, Kaweco, Graf Von Faber, Lamy, Caran D’ache, Cross, Parker, Pelikan, Faber Castell gibi pek çok markanın ürünleri yer alıyor. Ayrıca fırçadan tuvale, yağlı boyadan akriliğe, sulu boyadan toz pastele kadar yüzlerce çeşit sanat ürünü de bulabilirsiniz.

Tel: (0212) 231 82 12

 

Mektup Kırtasiye

Mektup Kırtasiye

Mektup

İsmini aldığı mektup kağıtları, bu kırtasiyenin başlıca özelliği. Galatasaray’da 1992’den beri hizmet veren Mektup Kırtasiye’deki el yapımı defterler ve kalemlere bakmanızı tavsiye ederiz. Sadece kırtasiye ürünleri değil, ahşap oyuncak seçenekleri de farklı birer hediye alternatifi olabilir.

Tel: (0212) 244 18 13

Paperie

Paperie

Paperie

Kişiye özel kart tasarımlarıyla dikkat çeken Paperie, 2007’de Teşvikiye’de açıldı. Sadece içindeki ürünler de dükkanın kendisi de oldukça hoş tasarlanmış. Patronunuza veya herhangi bir yakınınıza farklı bir hediye almak istiyorsanız, bu kırtasiyede satılan kişiye özel mühürler ilginç bir seçenek olabilir.

Tel: (0212) 296 13 70

 

Barker Kırtasiye

Barker Kırtasiye

Barker

Göztepe’deki ilk mağazasından sonra Selamiçeşme, Fenerbahçe ve Bukaya AVM’de şubeler açan Barker’de başta kırtasiye olmak üzere, ofis ürünleri, oyuncak ve kitap çeşitleri bulunuyor. Bukaya’daki bir “pen shop”, yani hiçbir yerde rastlamadığınız kalemleri burada bulabilirsiniz.

Tel: (0216) 363 32 00

Notebook Kırtasiye

Notebook Kırtasiye

Notebook

Bu da aslında zincir kırtasiyelerde. İstinyepark, Metrocity, Kanyon, Torium, Akbatı, Özdilek gibi alışveriş merkezlerinde şubeleri var. Benzerlerinden en önemli farklarının, ideal fiyat politikası gütmeleri olduğunu belirtiyorlar. Oyuncak çeşitlerinin de olduğu mağazalarında zaman zaman çocuklar için etkinlikler de düzenliyorlar.

 

 

Not: Diğer kırtasiye bölümleri de bulunan zincirler arasından D&R, Nezih ve Muji ise online alışveriş imkanıyla da cezbedici.

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Woody Allen filmleri deyince akla gelen 10 iddialı yapıt

Sonraki liste

Lizbon'da görülecek 5 yer

Ege Aksoy

Ege Aksoy

Popüler kültüre dair hemen her konuda yazmaktan geri duramaz. Çiçekleri sever, bir de geceleri. 28 yaşında. Sıkıcı iş hayatından kendine yeni bir kapı aralama derdinde...