GEZİ

Kekova turu boyunca görülecek yerler

Antalya Kaş’a gidilir de Kekova turu yapmadan dönülür mü? Kekova Adası’nın kuzeyindeki Batık Şehir’i tekneyle gezerken tarih ve doğanın muhteşem uyumuna tanıklık etmek isteyenler… Bu liste sizin için!

Likyalılar ve Romalılar gibi toplumlara ev sahipliği yapmış Batık Şehir, büyük bir deprem sonrası sular altında kalan oldukça özel bir yer. Türkiye’de girip girebileceğiniz en berrak denizlerden biri olduğunu belirtmek boynumuzun borcu.

Kekova turu için hem Kaş‘tan hem de Kalkan’dan bir rota çizmek mümkün. Biz başlangıç noktamızı Kalkan’dan alıp bir saatlik kara yolculuğu sonrasında Demre yakınlarındaki Kekova’ya ulaştık. Sonrasındaysa yola tekne ile devam ettik. Tur boyunca Akvaryum, Tersane Koyu, Batık Şehir, Korsan Mağarası, Gökkaya, Hamidiye Koyu ve Kaleköy rotası çizdiğimiz Kekova turu için anlatmak yetmez dedik. Ve bu büyülü geziyi sizler için görüntüledik.

 

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

4 organik ev yapımı dondurma tarifi

Sonraki liste

Alfred Hitchcock imzalı 5 kayıp film

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!