MÜZİK

Jools Holland konserinden anekdotlar

Bu yıl 22.’si düzenlenen İKSV Caz Festivali’nin dün akşamki konuğu dünyaca ünlü isim Jools Holland idi. Birbirinden iddialı isimleri İstanbullular ile buluşturan festivalin bu yıldız ismi, Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde verdiği konserle unutulmaz bir geceye imza attı.

57 yaşındaki İngiliz piyanist, 20 kişilik orkestrası Rhythm and Blues Orchestra’yla caz, R&B, soul, gospel ve funk klasikleri ve kendi bestelerinden oluşan bir konserle çıktı seyirci karşısına. Ancak gece bittikten sonra seyircinin dimağında çok daha fazlası kaldı. İşte birkaç anekdot:

Konserden önce İrlandalı şarkıcı Imelda May sahne aldı. Pin up girl imajıyla May, Dublin sokaklarının enerjisini Cemil Topuzlu açıkhava sahnesi’ne taşıdı.

 ⇒ Jools Holland gri takım elbisesi, siyah gömleği ve mor askılarıyla çok şıktı. Seyirciye şov dünyasının da önemli bir ismi olduğunu hatırlatır gibiydi.

SLK_6717
Sadece Holland değil, orkestradaki isimler de geceye damgasını vurdu. 35 yıldır Jools Holland ile çalışan baterist Gilson Lavis solosuyla herkesi kendine hayran bıraktı.

 ⇒ Boogie’lerle açılan konser, ilerledikçe özel konuklarla devam etti. Ünlü şarkıcı Mark Almond üç şarkıyla konsere konuk oldu. Tainted Love’ı söylerken önce kendisi sahnede sonra da seyirci coştu.

 ⇒ Konser biterken Imelda May tekrar sahneye davet edildi. Son şarkı söylenirken tüm alan ayaktaydı.

Velhasıl caz tutkunu olup da bu konseri kaçıranlar, bir sonraki konser için tetikte olsunlar. Ama iyi haber  şu ki, İKSV Caz Festivali 15 Temmuz 2015’e kadar devam ediyor ve her konser bir diğeri kadar efsane!

 Yazı: Ceren Arseven

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Çocukların hayal dünyasını geliştirecek 5 çocuk dergisi

Sonraki liste

Türkiye’nin en serin tatil yerleri

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!