SİNEMA

Johnny Depp’i tanıyamayacağınız 6 arşivlik film

Johnny Depp hiç Oscar alamasa da oyunculuğu ile tüm dünyayı kendine hayran bırakan bir aktör şüphesiz. Bu hayranlığı yaratan öyle filmler var ki Johnny Depp’i ilk bakışta tanımak neredeyse imkansız. Birçoğunda kendi yorumunu kattığı bilinen bu karakterlere dair 6 filmlik listemiz ise şöyle…

Makas Eller (1990)

Yönetmen Tim Burton’in en kişisel filmi olarak lanse edilen film aynı zamanda Tim Burton-Johnny Depp ‘ortaklığı’nın da başlangıcı sayılabilir. Malum Burton ne zaman sıra dışı bir filme soyunsa biliyoruz ki Depp de orada olacak. Makas Eller’de; bir Amerika’nın baaliyösünden görünen tepedeki gizemli konakta yaşayan garip genç Edward’ın sosyal hayata karışma hikayesi anlatılıyor.

 

Benny&Joon (1993)

Jeremiah S. Chechik’in yönetmenliğini yaptığı romantik komedi türündeki filmde Johnny Depp’i farklılaştıran devasa kostüm ve makyajlar değil aslında. Çok ama çok ilginç bir karakter olması, eğer daha önce izlemediyseniz size pişmanlık yaratacak türden.

Karayip Korsanları Siyah İnci’nin Laneti (2003)

İlki 2003 yılında çekilen ve sonra bir seriye dönüşen Karayip Korsanları, tüm dünyada gişe rekorlarına oynayan özel bir yapıt. Walt Disney yapımı filmin yönetmenliği Gore Verbinski’ye ait. Johnny Depp’in yarattığı ve hiç de alışkın olmadığımız korkak-cesur- komik korsan Jack Sparrow’un maceraları arşivlenmeyi hak ediyor.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası (2005)

Yine Tim Burton imzalı fantastik bir film ve Johnny Depp dişinden tırnağına kadar bambaşka bir halde karşımıza çıkıyor. Willy Wonka’nın çikolata fabrikasında çocukların birinci olmak için mücadele verdiği bu fantastik hikaye zamansız filmler arasında.

 Alis Harikalar Diyarında (2010)

Tim Burton’ın yönettiği ve dünyaca ünlü masaldan uyarlanan filmde yine dev bir prodüksiyon karşımıza çıkıyor. Johnny Depp ise belki de en tanınmaz halinde. Yalnızca o da değil, Helena Carter, Anne Hathaway gibi güçlü isimler de bu fantastik dünyaya ayak uyduruyor.

 Maskeli Süvari (2013)

Makyajı, kostümü ve konuşma tarzıyla farklı bir Johnny Depp gördüğümüz filmin yönetmen koltuğunda bu kez Gore Verbinski var. Aslen macera türünde olan film Depp’in ilginç kızılderili karakteriyle yer yer komediye dönüyor.

 

NOT: Dilerseniz filmleri www.dr.com.tr‘den de satın alabilirsiniz.

 

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

İstanbul'da en iyi 6 kahve dükkanı

Sonraki liste

Tadı leziz, adı ilginç yemek tarifleri

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!