Yaşam

İstanbul’da her güne bir sosyete pazarı

Sosyete pazarı, özellikle İstanbul için vazgeçilmez bir alışveriş kültürü. Evet, ne deneme kabini ne de eğlenceli müzikleri var ama pazardan alışveriş yapmanın keyfi de başka yerde yok. Siz de hemfikirseniz, o zaman buyurun İstanbul’un en popüler sosyete pazarı listesine.

Pazartesi sendromu olmayanlara…

Eyüp ilçesinin Rami semtinde Toptan Gıda Hali’nin yanındaki Rami sosyete pazarı, haftanın ilk günü kapılarını bizlere açıyor. Buraya Habibler-Topkapı tramvay hattı Rami durağında inerek kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Patatesi, soğanı bitenlere, çorabı kaçıp yenisini arayanlara, zücaciye ihtiyacı olanlara, özetle tekstilden gıdaya aradığınız tüm ürünler bu pazarda mevcut.

Salı günleri Kadıköy’deyiz

İstanbul’un en eski sosyete pazarlarından olan Kadıköy pazarı, Söğütlüçeşme metrobüs istasyonu arkasında İtfaiye’nin hemen yanındaki pazar alanına kuruluyor. İstanbul’un en büyük pazarlarından biri olmasının yanında açık olması da serin bir etki yaratmıyor değil. Aklınıza gelebilecek her türlü giyim, gıda, dekoratif ürünler ve daha nicelerini burada bulabilirsiniz. Neden Kadıköy pazarı derseniz, alışveriş merkezlerinden bile daha çok çeşit olması yeterli  bir cevap olacaktır. Üstelik bütçeyi sarmayan fiyatlarla!

Nam-ı diğer Çarşamba

Yeşilköy-Florya arası sahil yolundaki Çiroz mevkiinde kurulan bu sosyete pazarı, sebze-meyve tezgahlarıyla değil ama giyim konusunda kadınların şıklık için yarıştığı lüks giyim pazarlarından biri. Sezon ürünlerinden moda renklere kadar pek çok ürün seçeneğini bir arada bulmak mümkün. Ayrıca el yapımı takılar, şile bezleri, Hint menşeli ürünler de cabası. Üstü kapalı bir yerde kurulması, burayı yağmur çamur dinlemeyen kadınların uğrak noktası haline getiriyor. Ulaşım ise oldukça kolay; metrobüs de dahil olmak  üzere Yeşilköy–Sefaköy arasında çalışan dolmuş hattındaki araçları kullanabilirsiniz.

Haftanın bitişi perşembeden belli 

İlk kez sosyete pazarı olarak ünlenen Ulus pazarı artık Ortaköy’de Dereboyu’ndaki ISPARK arazisi üzerine perşembe günleri kuruluyor. Akmerkez ve metrobüs istasyonlarına otobüs hattı konan pazarda, son moda pek çok kıyafeti kolayca bulabilirsiniz.

Aman cumalar bitmesin!

Bir zamanların ünlü pazarı Fındıkzade cuma pazarı artık eskisi kadar ünlü değil. Çünkü tekel olmaktan çıktı, birçok sosyete pazarı ona eşlik ediyor. Ucuza pek çok ürün bulmanın yanı sıra dar sokaklarında alışveriş yapmak da biraz zorlayabiliyor. Fakat biz kadınlar engel tanımadan bu pazarın da hakkını veriyoruz.

Avrupa Yakası’nın olmazsa olmazı

Hafta içi vakit bulamayanlara Bakırköy’ün cumartesi pazarını öneririz. Bakırköy’de Adliye’nin arkasındaki alana kurulan, İncirli metro ve metrobüs duraklarına çok yakın olan bu pazarda yok yok! Burada ünlü markaların ihraç fazlası ürünlerini çok ucuza bulabilirsiniz. Ayrıca bu büyük pazarı gezerken yorulduğunuzda, ev yapımı gözlemeleri tadarak enerjinizi toplayıp alışverişe kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Haftayı Beylikdüzü ile kapatıyoruz

İstanbul’un en yeni sosyete pazarlarından Beylikdüzü pazarı, Adakent bölgesinde geniş bir alanda kurulu. Metrobüs ile gelenler için Haramidere Sanayi durağı yani Torium AVM’nin önünden geçen minibüs hattı kolay ulaşmanızı sağlayacaktır. Beylikdüzü pazarında da kıyafetten organik ürünlere kadar çok geniş yelpazede ürünler bulmanız mümkün.

1 Comment

  1. 17/06/2016 at 8:40 pm — Cevapla

    Pazarlar ile ilgili detaylı bilgilere http://pazar.neredee.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Alfred Hitchcock imzalı 5 kayıp film

Sonraki liste

İstanbul Modern Açık Hava Sineması'nda 3 gün

Esra Altındal

Esra Altındal