Yaşam

İstanbul Anadolu Yakası’ndaki 12 doğum hastanesi

İstanbul Anadolu Yakası’ndaki doğum hastanesi listesi için doğru adrestesiniz. İster devlet ister özel hastane… Kaç uzmanı var, hangi işlemleri hastane bünyesine gerçekleştiriyorlar, ebe ya da bebek hemşiresi var mı? İşte cevaplarıyla birlikte doğum hastaneleri listemiz…

ZEYNEP KAMİL KADIN VE ÇOCUK HASTALIKLARI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

Türkiye’nin en eski devlet hastanelerinden Zeynep Kamil, İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunuyor ve doğum hastanesi denince ilk akla gelenlerden. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde 26 uzman ile hizmet veriyor. Araştırma hastanesi olduğundan ameliyathane, yoğun bakım ünitesi vb. bölümlerinin yanında laparoskopi, amniyosentez gibi tetkikler için gerekli ekipmanlar konusunda zengin. Doğum, emzirme, bebek bakımı ve korunma Anne Çocuk eğitimleri de veriliyor. SGK ile anlaşmalı.

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Adres: Üsküdar Opr. Dr. Burhanettin Üstünel Cad. No:10, İstanbul – Asya
Tel: 0216 391 0680 Fax: 0216 391 06 90
Web site: www.zeynepkamil.gov.tr

KADIKÖY ŞİFA HASTANESİ

Kadıköy ve Ataşehir’deki hastanelerin Kadın Sağlığı Kliniği’nde toplam 15 uzman ile hizmet veriyor. Klinikte doğum ile ilgili olabilecek; kadın hastalıkları tarama ve kontrolleri, rutin gebelik takibi ve doğum (laboratuvar tetkikleri, ultrasonografi, gebeliğe uyum ve doğuma hazırlık), yüksek riskli gebelik (riskli gebelik takibi, prenatal tanı, ikili/üçlü/dörtlü tarama testleri, detaylı ultrasonografi, amniosentez, koryonvillüs biopsi, kordosentez) ve laparoskopi-robotik cerrahi alt birimleri bulunuyor. 7 yataklı yenidoğan bakım ünitesi, 7 ameliyathanesi, 2 doğumhanesi mevcut. SGK geçerli değil.

Özel Kadıköy Şifa Hastanesi
Adres: Caferağa 34710 Kadıköy İstanbul, Ataşehir Adres: Işıklar Cad. No: 35/A 34750
Tel: 4444 2 574
Web site: www.kadikoysifa.com 

ERDEM HASTANESİ

İstanbul’un Üsküdar ve Ümraniye ilçelerinde 2 şubesi bulunan hastanenin Kadın Doğum Bölümü’nde 15 doktor bulunuyor. Hastanenin doğum bölümünde; doğumhane, yenidoğan bakım ünitesi, ameliyathane, yenidoğan yoğun bakım ünitesi mevcut. Yenidoğan bakım ünitesinde dönüşümlü olarak Çocuk Hastalıkları Uzmanı görev alıyor. Hastane içinde kan bankası bulunmakla birlikte gerektiğinde Kızılay Kan Bankası ile temasa geçiliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde başlıca uygulanan işlemler ise şöyle sıralanabilir: Menopoz check up, riskli gebe takibi, çoğul gebelik takibi, zeka testleri, obstetrik doppler sezeryan, epidural doğum, hormonlu RİA takılması, yumurtalık kisti tedavisi…Her doğum yapacak hasta ile ilgilenen görevliler; hemşire, ebe, emzirme ve bakım için bebek hemşiresi ve çocuk doktoru. Hastanın kendi doktoru, doğum için hastanenin imkanlarını kullanabiliyor. Ayrıca hastanenin içinde doğum fotoğrafçılığı hizmeti de veriliyor. Bu doğum hastanesi SGK’nın geçerli olduğu hastanelerden.

Çakmak Erdem Hastanesi
Adres: Alemdağ Cad. Sezer Sok. No: 3-5 Ümraniye İstanbul
Tel: 0216 634 01 02
Çamlıca Erdem Hastanesi
Adres: Alemdağ Yanyolu Cad. No:36 Üsküdar İstanbul
Tel: 0216 522 66 66
Web site: www.erdemhastahanesi.com.tr

4192

 

MEDIPOL HASTANESİ

Kadın Doğum Bölümü’nün Kadıköy şubesinde 11, Bağcılar şubesinde 8 uzman hekim ile hizmet veren hastanede çok sayıda çocuk doktoru da bulunuyor. Erişkin ve yenidoğan yoğun bakım üniteleri, acil durumlarda sezaryen uygulaması için ameliyathaneler her an hazır. Doğum çeşitleri içinde suda doğum alternatifi de var. Çok sayıda bebek hemşiresi, anne sütü eksikliğinde özel pompalama yardımı ile bebeklerin bakımı yapıyor. Doğum sonrası, doğumsal hipotiroidi açısından TSH, fenilketonüri açısından Guthrie testleri, doğumsal kalça çıkığı açısından kalça ultrasonografisi tarama amaçlı olarak uygulanıyor. Ayrıca gebelerin ultrasonografi ve doppler ultrasonografi incelemeleri, normal ve problemli gebeliklerde tarama testleri (ikili, üçlü ve dörtlü testler), fetal anomali taramasına yönelik görüntüleme, girişimsel işlemler (amniosentez, kordosentez, CVS), izlem ve tedavi hizmetleri sunuluyor. SGK geçerli (Muayene ücreti alınıyor).

Medipol Hastanesi
Adres 1: E-5 Harem yolu üzeri, Koşuyolu / Kadiköy 34718 İstanbul
Tel: (0216) 544 66 66
Web site: www.medipol.com.tr 

FLORENCE NIGHTINGALE HASTANESİ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde 22 uzman ile hizmet veren hastaneler grubunda yenidoğan bakım ünitesi, yenidoğan yoğun bakım ünitesi, doğumhane, ameliyathaneler, erişkin yoğum bakım üniteleri mevcut. Beş ana şubesi olan hastanenin Kadıköy ve Şişli şubelerinde yenidoğan kalp ameliyatları SGK kapsamında. Ancak doğum için SGK sadece Avrupa Florence Nightingale Hastanesi Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde geçerli.

Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi
Adres: Bağdat Cad. No: 63 Kızıltoprak İstanbul
Tel: 0216 450 03 03
Web site: www.florence.com.tr 

MEDIKAL PARK

İstanbul dışında 14 ilde daha şubeleri olan hastanenin, İstanbul’da da Acarkent, Bahçelievler, Fatih, Göztepe ve Sultangazi’de şubeleri bulunuyor. İstanbul’daki tüm hastanelerde doğumhaneler, ameliyathaneler, yenidoğan yoğun bakım üniteleri, erişkin yoğun bakım üniteleri ve tanı laboratuvarları bulunuyor. Acarkent’te 1, Bahçelievler’de 6, Fatih’te 4, Göztepe’de 8, Sultangazi’de 4 Kadın Doğum Uzmanı görev yapıyor. SGK geçerli, şubelerine göre doğum ücretleri değişiyor.

Medical Park İstanbul Acarkent
Adres: 9. Cad. N0:3 Beykoz İstanbul
Tel: 0216 485 62 22

Medical Park Göztepe
Adres: E5 üzeri 23 Nisan Sok. No: 17 Merdivenköy İstanbul
Tel: 0216 468 44 44
Web site: www.medicalpark.com.tr

YAKACIK DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ

Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanenin Kadın Doğum Bölümü’nde 10 uzman görev yapıyor. Doğum hastanesi olduğu için ameliyathane, doğumhane, yenidoğan bakım ünitesi ve diğer gerekli ekipmanlar mevcut. Laporoskopik ve Histereskopi(kapalı sistem) ameliyatlar yapılmakta, ayrıca Çocuk Cerrahi, Üroloji ve Genel Cerrahi dalında operasyon ve yataklı hizmet sunuluyor. Çocuk doktorları yanı sıra çocuk gelişim uzmanlığında da hizmet veriliyor. Yılda 2000’in üzerinde doğum gerçekleşiyor.

Kavacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Adres: Çarşı Mah. Soğanlık Cad. No: 17 Kartal İstanbul
Tel: 0216 377 23 96 / 0216 452 99 55
Web site: www.yakacikdogumevi.gov.tr

MEMORIAL HASTANESİ

İstanbul, Antalya, Diyarbakır ve Kayseri illerinde hizmet veren Memorial Hastaneler Grubu’nun İstanbul’daki şubelerinden Şişli, Ataşehir ve Bahçelievler’deki Hizmet Hastanesi’nde doğum bölümleri bulunuyor. Doğum için gerekli doğumhane, ameliyathane, yenidoğan yoğun bakım üniteleri mevcut. Şişli şubesinde 9, Ataşehir şubesinde 7 Kadın Doğum Uzmanı ile hizmet veriliyor. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde, annenin beslenmesi ile ilgili danışmanlık hizmetleri için Memorial Beslenme ve Diyet Bölümü ile ortak çalışılıyor. Tekrarlayan düşüklerin tanı ve tedavisi, prenatal (doğum öncesi) tanı ve riskli gebeliklerin takibi gibi alanlarda uygulamalar yapılıyor. Sadece Bahçelievler’deki şubede SGK geçerli.

Memorial Ataşehir Hastanesi
Adres: Küçükbakkalköy Mah. Vedat Günyol Cad. No: 28-30 Ataşehir İstanbul
Tel: 0216 570 66 66
Web site: www.memorial.com.tr

ACIBADEM HASTANESİ

İstanbul’da 7, diğer illerde 8 şubesi bulunan Acıbadem Hastaneler Grubu’nun çok sayıda tıp merkezleri de bulunuyor. Anne ve bebek sağlığı ve yüksek riskli gebelikler ile ilgilenen Maternal Fetal Tıp Ünitesi’nde ultrasonografi cihazları eşliğinde hasta bakım hizmeti veriliyor. Burada hem normal hem de problemli gebeliklere yönelik görüntüleme, girişimsel işlemler, izlem ve tedavi çalışmaları yürütülüyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde gebe muayenesi, doğum sonrası kontrol muayenesi, ultrasonografi, gebelerin ultrasonografik incelemeleri, gebelikte doppler ultrasonografi incelemeleri, gebelikte girişimsel işlemler, gebelere uygulanan testler hizmetleri veriliyor. Kadıköy şubesinde 10 Kadın Doğum Uzmanı görev yapıyor. Doğumhane, ameliyathane, erişkin ve yenidoğan yoğun bakım üniteleri var. SGK geçerli değil.

Acıbadem Kadıköy Hastanesi
Adres: Tekin Sokak No: 8 Kadıköy İstanbul
Tel: 0216 544 44 44
Web site: www.acibadem.com.tr

AVICENNA UMUT HASTANESİ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde 4, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde 3 uzman hekim görev yapıyor. Doğumhane, ameliyathane ve 12 küvözlü yenidoğan yoğun bakım ünitesi bulunuyor. İki büyük doğum odasında, doppler ve kardiotograf ile merkezi oksijen sistemine, özel ısıtma ve soğutma sistemlerine, anne ve bebek sağlığı için anında müdahale ve gözlem olanaklarına sahip. SGK geçerli.

Avicenna Umut Hastanesi
Adres: Petrol İş Mah. Üsküdar Cad. No:45 Kartal İstanbul
Tel: 0216 488 72 00
Web site: www.umut.com.tr

ÜSKÜDAR ANADOLU HASTANESİ

Anne adayının isteğine ve doktorun önerisine göre normal, epidural ve sezaryen doğumların gerçekleştirildiği hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde 2, Çocuk Hastalıkları Bölümü’nde 1 uzman görev alıyor. Yenidoğan bakım ünitesinde bebek hemşireleri anne sütü konusunda Kadın Doğum Bölümü ile koordineli çalışıyor. Yenidoğan bebeklerin hepsinde fenilketonüri ve hipotiroidi taraması yapılıyor. Gebelik döneminde zeka testleri, ultrasonografi, anomali taramaları, NST, smear taramaları ve gerekli diğer tetkikler uygulanıyor. SGK geçerli.

Üsküdar Anadolu Hastanesi
Adres: Ahmediye Mah. Halk Cad. No:8 Üsküdar İstanbul
Tel: 0216 341 88 88
Web site: www.uah.com.tr 

BAYINDIR HASTANESİ

İki şubesi Ankara’da olan hastane grubunun İstanbul’daki hastanesi İçerenköy’de. Doğumhane, ameliyathane ve yenidoğan bakım üniteleri bulunan hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde 3, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde 3 uzman görev yapıyor. Bölümde gebelik öncesinden başlayan rehberlik, gebelik sırasındaki rutin kontroller, testler ve ultrasonlar, normal veya sezeryan doğum, çiftler için doğuma hazırlık eğitimi, doğum sonrası bakımı gibi hizmetler yer alıyor. Bu doğum hastanesi yenidoğan bebeklerde kan değişimi, hipotiroidi, fenilketonüri vb. tüm konuları Çocuk Hastalıkları bölümü kapsamında değerlendiriyor. SGK geçerli değil.

Bayındır Hastanesi
Adres: Ali Nihat Tarlan Cad. Ertaş Sok. No: 17 İçerenköy İstanbul
Tel: 0216 575 26 66
Web site: www.bayindirhastanesi.com.tr

EDİTÖRÜN ÖNERİSİ: İSTANBUL AVRUPA YAKASI’NDAKİ DOĞUM HASTANELERİ İÇİN TIKLAYIN

Anadolu Yakası 12 doğum hastanesi

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Kayıp Kız filmi ve başarıyla işlediği 5 konu

Sonraki liste

Tenis dünyasında en çok kullanılan 4 raket markası

Eda L.

Eda L.