Gece HayatıYaşam

Hıdırellez 2015 etkinlikleri

5 Mayıs gecesi, yine gül ağaçlarına dilekler bağlanacak, ateş üzerinden atlanacak, para keselerinin ağzı açık bırakılacak ki Hızır’ın dağıttığı bolluk bereketten nasiplenilecek… Bunlar bahane, eğlenmek şahane diyenler için Hıdırellez 2015 yılı kutlamaları:

Edirne Kakava Şenlikleri

Trakya, Hıdırellez’in en eğlenceli kutlandığı yerlerin başında. Burada Kakava verilen şenlikler, “hayat coşkusu, yaşama sevinci” göstergesi. Zaten hemen her fırsatta oynamaya meyilli bu bölge insanıyla tahmininizden çok daha eğlenceli bir gün geçireceğinizden emin olabilirsiniz. Binlerce kişiyle birlikte ateş üzerinden atlamak, saatlerce göbek atmak… Hiç değilse hayatta bir kez yapın. Üstelik Kakava Şenlikleri için tur düzenleyen gibi pek çok turizm şirketi (Folklorik) bile var.

Küçükçiftlik Park

3 Mayıs Pazar günü yapılacak etkinlikte sahne alacak isimler: Şevval Sam, Burhan Öçal ve Trakya All Stars, Suzan Kardeş, Luxus, İstanbul Arabesque Project, Kaknüs Ensemble, Cüneyt Sepetçi ve Dolapdere Orkestrası, Batu Mutlugil Band ve Quanun Of The World. Bu kadar değil tabii… Hıdırellez kutlaması deyince akla gelen her şey de burada olacak. Dilek ağaçları olmasa olmazlardan. Falcı stantları ve gezici orkestralar da ortama ayrıca eğlence katacak. Çocuk ve yetişkinler için festival /karnaval oyuncakları, dansçılar, jonglörler, tahta bacak, lobut çevirme, poi çevirme, ip cambazı, macuncu, şerbetçi, pamuk helvacı, gözlemeci, bayraklar, çaputlar, renkli ışıklar… Hıdırellez 2015 festivaline girişi tam 60 TL, öğrenci 40 TL. Kapılar sabah saatlerinde açılıyor.

Bo Sahne

Cihangir’deki Bo Sahne’de 5 Mayıs 20.30’da Kuantum Drama Eğitmeni, Kişisel Gelişim Uzmanı Tuna Tüner ile ilginç bir Hıdırellez gecesi geçirebilirsiniz. Tuna Tüner bu özel çalışmasıyla geçen beş yılda şehir şehir dolaşmış, yüzlerce kişiyle çalışmış. Rivayete göre kimi ev-araba almış ya da yenilemiş, kimi maaşına zam almış, kimi hayalindeki işi kurmuş… “Her sene olduğu gibi bu sene de Hıdırellez’i coşkuyla kutlarken, niyetlerimizi evrene sunuyoruz” diyor Tuna Tüner. İçiniz kıpır kıpır oldu değil mi? “Hıdırellez 2015 yılında bir ev verse bana fena olmaz” diyenlere… Bilet 66 TL.

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Hafta sonu tatili 4 öneri

Sonraki liste

Anadolu yakasındaki korular

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!