TİYATRO

Haziranda hangi tiyatro oyununu izlesem diyenlere…

Tiyatro sezonu teknik olarak bitse de hâlâ birçok tiyatro ekibi oyunlarını sahnelemeye devam ediyor. Birçoğu bu boşluğu fırsat bulup turnelere çıkmaya başladı bile. İşte haziran ayında tiyatrodan kopmamak için izlenesi oyunlar…

Shirley

shirley

Sumru Yavrucuk, tek kişilik komedi oyunu Shirley ile 26 Haziran’da Bodrum Gümüşlük Akademisi’nde sahne alıyor. 26 Haziran Bodrum Gümüşlük Akademisi, 28 Haziran Alaçatı Açıkhava Tiyuatrosu, 29 haziran Bornova Açıkhava Tiyatrosu, 30 Haziran Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’da seyirciyle buluşacak oyunun konusuysa şöyle: Çekilmez hayatını mizah yoluyla eğlenceli hale getirmeye çalışan 42 yaşındaki Shirley, bir zamanlar hayalleri, tutkuları, umutları olan bir kadındır. Toplumun ona yüklediği rollerin hepsini yerine getirmiş; çocuklarını büyütmüş, hayatını kocası ve çocuklarına adamış ancak kimseyi memnun edememiştir.Bir gün duvar dışındaki tek arkadaşı Jane ona bir tatil hediye eder. Bu seyahat kim olduğunu hatırladığı macera dolu bir yolculuğa dönüşecektir. Biletler Biletix‘te!

İnternette Tanışan Son Çift

internette_tanisan_son_cift

Tito’nun kaleme aldığı Levent Özdilek’in yönettiği İnternette Tanışan Son Çift, 25 ve 30 Haziran 2015 tarihlerinde saat 22:00’de Bo Sahne‘de seyirci karşısında çıkıyor. Oyunun konusundan;  “Siz hiç internetten biriyle tanıştınız mı? Ne kadar fıttırık bi şey çıktın sen ama ya! Bilgisayardan yazışırken ‘çok güzel dolma sararım, gerekirse ikiz, üçüz bakarım’ diyen kızsın sen… Yalancı!”

Parkta Güzel Bir Gün (son oyun)

PARKTA-GÜZEL-BİR-GÜN

Moda Sahnesi‘nin en çok konuşulan oyunlarından Parkta Güzel Bir Gün, son gösterimiyle 21 Haziran 2015 saat 17:00’de  seyirciyle buluşuyor. Kemal Aydoğan’ın yönettiği ve Mert Fırat, Volkan Yosunlu ve Didem Balçın’ın rol aldığı oyunda, politik nedenler parkın ortasından geçen bir sınır ve bunun yarattığı trajikomik durum anlatılıyor.

Mavi

mavi

Olağan Masallar Tiyatrosu tarafından sergilenen Mavi, 19-26 Haziran saat 20:30’da Living Room’da!Aykut Göker’in yazıp yönettiği oyunda Can Yaman ve Şahin Sancak rol alıyor. Konusunda gelince…Doktorunun hayatını fazlasıyla yakından takip eden bir hasta, sınırları ne kadar aşabilir? Peki ya doktor, hayatının üzerindeki bu gizemli bakışlara ne kadar katlanabilecektir? Karanlığı insan ilişkileri odağında tanımlamaya çalışan, kırmızının, bolca siyahın ve birazcık da beyazın bulaştığı, sürprizlerle dolu gerilim türünde bir tiyatro oyunu…

Yaşamaya Dair

yasamaya-dair

Nazım Hikmet’in ölümünün 50. yıl dönümü için Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği oyunda, Tülay Günal da oynuyor. Piyano ve viyolonsel eşliğinde oynanacak oyunda, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere değişik bestecilerin Nazım şarkıları da seslendiriliyor. Ağırlıklı olarak ozanın Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım’a olan tutkusunu anlatan oyun, daha sonra sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, destansı yaşamından izlenimlerle noktalanıyor. Oyun 20-21-25-2627-28 Haziran 2015 tarihlerinde saat 21:00’de  İstanbul Ali Paşa Hanı’nda izlenebilir.

Kabuk

kabuk

20 ve 27 Haziran 2015 tarihlerinde saat 20:30’de seyircisiyle buluşacak oyun, günümüzde geçen bir platonik aşk hikayesini anlatıyor. Mine Çerçi’nin yönettiği oyunda Burak Safa Çalış ve İpek Erdem rol alıyor. Galata Perform‘da izlenecek oyunun konusu şöyle: İlişkileri ve duyguları hunharca tükettiğimiz günümüzde bir zamane masalı vaat eden Kabuk’un hikayesinde kahramanlar Ozan ve Lale hiç tanışmadan aşkın sularında gezinip, kendi iç dünyalarına doğru bir yolculuğa çıkıyorlar. Seyirci de onların bu oyununa dahil olup kendi masumiyetinin izlerini sürecekleri başka bir yolculuğa…

2’si 1 Arada

ikisibirarada

Ahmet Kazanbal’ın yönettiği tek perdelik romantik komedi 2’si 1 Arada, 20 Haziran 2015 saat 22:00’de Alanya Açıkhava Tiyatrosu‘nda, 23 Haziran 2015 saat 21:00’de Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda sahne alıyor.  Ahmet Kazanbal’ın uyarlayıp yönettiği oyunda Cemal Hünal, Neslihan Yeldan, Ruhi Sarı ve Duygu Şen rol alıyor. Konusu ise şöyle: Dominant bir kadın olan Oya, kocasına sürpriz yapmak için seyahatten eve erken gelir. Evde kocası Tuna da Oya’yı terk etmek üzere hazırlanmaktadır. Bu kötü sürprizle karşılaşan Oya çılgına döner ve durumu bambaşka bir boyuta taşır. Oyunun bundan sonrası eve Tuna’nın sevgilisinin gelmesi üstüne bir de eve hırsızın girmesiyle daha da karmakarışık bir hal alır. Kaosa dönen ev hali oldukça komiktir de.

Gıybet

giybet

Sekizincikat‘ın oyunu Gıybet 24 Haziran 2015 saat 21:00’de sahnede olacak.  Hilal Kuvvet, İlayda Türkmen, Melis Öz, Merve Engin, Seda Çakmaksoy ve Sinem Çubuk’un rol aldığı oyunun konusu: Kimi insanların arasını açar, muhakkak. Ama gıybetin o kenetleyen, o birbirinin maabadını kollayan kısmından yola çıkıp motivasyonlarını bu yönde tutan 6 kadın, gıybetten gelen enerjilerini doğru yerde kullanmak için sahneye attılar kendilerini…Doğaçlama şakalar, birbirleri ile yarışan kadınlar olacaklar, sizden her oyun taraf tutmanızı rica edecekler üstelik. Tuttuğunuz tarafa dikkat edin; burada gıybetin sonu yok.

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Gizli kalmış cennet tadında 5 İtalya şehri

Sonraki liste

Baba kız ilişkisini anlatan 8 film

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!