MÜZİK

5 yerli konser

BAHAR yaklaşırken, güneşin verdiği enerjiyle eğlenme, coşma, dans etme ihtiyacı da artıyor. İşte hafta bitmeden izleyebileceğiniz, tüm bu ihtiyaçları karşılayacak 5 yerli konser: maNga  Baba Zula  Göksel  Aylin Aslım  Duman

 

 

≈ maNga

2004’te ilk albümlerini çıkardılar. O zamandan beri rock ve elektronik müziği birleştirerek kendilerine ait alternatif sound’la sevilen bir grup oldular. Yeni albümleri e-akustik önümüzdeki günlerde piyasada olacak. Öncesinde yerinde duramayacağınız bir konser olacağı kesin. Yer: Salon İKSV, Sadi Konuralp Caddesi, No: 5, Şişhane Tarih: 21 Mart Çarşamba, 21.30 Bilet: 50 TL.

 

≈ Baba Zula

Türk Halk müziğine yeni yorum getiren Baba Zula, çıkardığı altı albümle kendine belli bir dinleyici kitlesi edinmiş durumda. Grubun en önemli özelliği, elektronik müzikle akustiği harmanlarken, İstanbul’un kaotik havasını şarkılarında yansıtıyor olması. Canlı performanları oldukça eğlenceli. Yer: Babylon, Şehbender Sokak, No: 3, Tünel-Asmalımescit Tarih: 22 Mart Perşembe, 21.30 Bilet: Tam 25, öğrenci 15TL.

 

≈ Göksel

Türkan Şorayvari görüntüsü ve söylediği 70’li yıllara ait şarkılarla, akıllarda yer etmiş durumda. Ne olursa olsun kendine ait farklı bir tarzı olduğu kesin. Yeni albümü Bende Bi’ Aşk Var ile aşkı ve yalnızlığı, kadının bakış açısıyla anlatmış. Bu albümün çıkış şarkısı Acıyor‘daki melankolik dozunun yerinde olduğunu söylemek mümkün. Yer: Ghetto, Kamer Hatun Caddesi, No: 10, Beyoğlu Tarih: 23 Mart Cuma, 22.30 Bilet: Tam 35, öğrenci 25 TL.

≈ Aylin Aslım

Üçüncü albünü Canını Seven Kaçsın henüz yayınladı. Bu kez söz ve müzigi belirgin bir şekilde sertleşen Aylin Aslım, bu albümüyle iktidarin her türlüsüne, faşizme ve erkek egemen topluma karşı ayakta duran kadının sesi olarak kendini gösteriyor. Yer: Hayal Kahvesi Beyoğlu, Büyük Parmakkapı Sokak, No: 19, Beyoğlu Tarih: 23 Mart Cuma, 22.30 Bilet: 25 TL.

 

≈ Duman

Eski Köprünün Altında, Belki Alışmam Lazım, Bu Akşam, Seni Kendime Sakladım, Aman Aman… Pek çok hit şarkıya imza attılar. Söylenecek fazla bir şey yok; sahne performanları ayrıca dikkat çekici oluyor. Yer: Bronx, İstiklal Caddesi, Terkoz Çıkmazı, No: 8/1 Tarih: 24 Mart Cumartesi, 21.00 Bilet: 50 TL.

(***Not: Haftaya cumartesi Bronx’ta Model konser veriyor; ilgililere şimdiden duyurulur…)

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Klasik otomobil kiralamak isteyenlere 4 adres

Sonraki liste

İstanbul'da 5 bisiklet parkuru

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!