GEZİYaşamYEME İÇME

Galata Serdar-ı Ekrem Sokak’ta gidilecek 7 mekan

Galata’nın hareketli sokağı Serdar-ı Ekrem’deki mekân sayısı her geçen gün artıyor. Kafeler, restoranlar, tasarım dükkanları, butikler, ikinci elciler… Burada hiç olmadı bir gün geçer! • Archieve • Sntrl Dükkan • Lunapark Shop • Anjel Şarküteri • Mavra • Atölye de Bora • Urban Station

 

Archieve

Archieve, bir mobilya, aydınlatma ve aksesuar galerisi. Uluslararası marka ve tasarımcıların klasik ve çağdaş ürünleri yer alıyor. Ürünleri bulunan dünyaca ünlü marka ve tasarımcılardan bazıları: Eumenes, Driade, Magis, Kusch, Jspr, Galotti&Radice, Plank, Tacchini, Nollt, Ruben Lighting, Delightfull, Philippe Starck, Konstantin Grcic, Paola Navone, Fabio Novembre, Ron Arad, Naoto Fukasava. Modern ve minimalist tasarımlardan hoşlananlara… (Fotoğraf: JSPR – Plastic Fantastic Koleksiyonu’ndan)

 

Sntrl Dükkan

Sokakta ilerlediğinizde sağ köşede yer alan Sntrl Dükkan, oldukça sevimli bir yer. Yağmurlu bir akşam içeride yemek yiyip şarap içmek kadar güzel havada kaldırım üzeri masasında kahve içmek de zevkli. Ev yapımı tatlılarından deneyebilirsiniz. Perşembe akşamları canlı müzik var. İçeride bir de tasarım dükkanı yer alıyor; eh Galata deyince tasarımsız olmaz!

 

 

Lunapark Shop
İçeri girdiğinizde her şeye dokunmak isteyeceğiniz dükkanlardan. Buradaki her tasarım ürününün bir hikayesi var. Murat Tamgüç ile Bertan Berk’in oluşturdukları ‘Turkish Very Much’ konsepti üzerine kurgulanmış. Bu konsept, çocukken sevdiğimiz markaları geleceğe taşımayı amaçlıyor. Dolayısıyla Uludağ Gazoz, Mabel, Kuru Kahveci Mehmet Efendi, Ece Ajandası gibi markaları görebilirsiniz. Popüler tasarımsal üretimlerin de bulunduğu Lunapark Shop’ta ödüllü yerel markalardan ve tasarımcılardan örneklere de yer veriyor.

Anjel Şarküteri

Doğan Apartmanı’nın girişinde yer alan Anjel, şarap-peynir için ideal. İçeri girer girmez iştah açıcı kokular sizi cezbediyor. Burada bulabileceğiniz peynir ve etlerden bazıları, parmesan, brie, rokfor, burrata, kontrfile füme, bonfile pastırma, kuru Balkan eti, somon füme, prosciutto ve bresaola. Her gün taze ve azar azar yapılan zeytinyağlılarından da deneyebilirsiniz.

 

 

Mavra

Galata’nın sıcak, sevimli, rahat kafelerinden. Doğan Apartmanı’nın karşısında. Yaz akşamlarında kapısının önündeki taburelerde bira içmek gibisi yok. Ama içerisi de bir o kadar keyifli. Zira burası da bir tasarım mekanı. Yani yerli yabancı bir sürü tasarımcının oyuncakları ve objeleri yer alıyor. Bütün gün oturup bohem bir ortamda çalışmak isteyenlere yakışır… Ev yapımı lezzetleri de cabası…

 

 

 

Atölye De Bora

Galata semtinin sıra dışı mekanlarından biri. Bora Sengir, burada öncelikle kuaförlük yapıyor. Ama Facebook sayfasında bakarsanız iddialı saç tasarımları olduğunu göreceksiniz. Ayrıca ikinci el kıyafetler de satılıyor. Serdar-ı Ekrem Sokak’a girince sağda; merdivenlerle iniliyor, yerin biraz altında.

 

 

 

Urban Station

Galata’nın yenilerinden. Özellikle mobil çalışanlar için tasarlanmış bir ortam. Masalar ve koltuklar ergonomik tasarlanmış. Bütün masa ve koltuklarda diz üstü bilgisayarlarınızı, cep telefonlarınızı veya iPod’larınızı şarj edebileceğiniz ayrı elektrik bağlantılar var. Ayrıca büyük gruplar için toplantı odaları, grup masaları var. Her şey siz zevkle çalışın diye! Uluslararası bir zincir olan Urban Station‘ın Maslak’ta da şubesi var.

 

 

Galata Serdar-ı Ekrem Sokak’ta 7 mekan…

1 Comment

  1. […] Serdar-ı Ekrem Sokak’ta gidilecek 7 yer […]

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Yeni sezondan 7 koleksiyon

Sonraki liste

Antalya Kaş geceleri için 6 mekan

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!