Spor

Tenis dünyasında en çok kullanılan 4 raket markası

Raket markası tenis camiası içinde bir gruplaşmanın da bir göstergesidir, bilenler bilir. Tabii her raket markasının birçok modelde raketi bulunuyor. Ağırlığına, kafa büyüklüğüne, grip şekline kadar ayırt edici özellikler var. Biz de tenis dünyasının en popüler 4 raket markasını listeledik.

Wilson

Kuruluş tarihi 1900’lerin başlarına dayanan Wilson markası sadece tenis değil, basketbol, beyzbol, golfi badminton gibi birçok spor dalı için malzeme üretiyor. Çoğu profesyonel tenisçinin kullandığı bu raket markası, şüphesiz en çok Roger Federer ile özdeşleşmiş durumda. Tenis dünyasının yaşayan efsanelerinden Federer Wilson Pro Staff RF 97 inçlik raket kullanıyor. Kadınlarda bir numara Serena Williams ise Wilson BLX Blade Team Steam kullanıyor.

WRT72481U_Pro_Staff_RF_97_Autograph_Side wilsonbladeteamblx

Babolat

1985 yılında ilk tenis kordajını üreten firma, bugün ATP ve WTA klasmanlarında en kullanılan raket markası özelliğini koruyor. Toprak kortun kralı olarak bilinen Rafael Nadal’ın tercihi de Babolat’tan yana. Nadal Babolat Aeropro Drive GT kullanırken kadınlarda Kim Clijsters bir diğer en çok tercih edilen raket Babolat Pure Drive GT kullanıyor.

babolat-aero-pro-drive-gt-rafael-nadal-ttsba254-1_z1  babolat-pure-drive-lite-gt-tennis-racquet_600_600

Head

1950 yılında kurulan firmanın başlıca spor ekipmanları tenis ve kayak malzemeleri. Erkekler ve kadınlar klasmanında zirvedeki isimlerin kullandığı bu raket markasını, şu anda dünyanın erkeklerde bir numarası olan Novak Djokovic ve kadınlar sıralamasında dünya ikincisi Maria Sharapova’da sıkça görüyoruz. Bu iki tenisçinin aynı zaman da sıkı dostlar olduğunu da hazır isimler yan yana gelmişken hatırlatalım. Djokovic, Head Youtek IG Speed; Sharapova da Head Youtek Instinct kullanıyor.

head-youtek-ig-speed-mp-16-19 HeadInstinctMP

Prince

Sadece tenis, badminton ve squash sporları için malzeme üreten ve 1970 yılında kurulan firma, en çok kullanılan raket markası listemizin sonuncusu. Erkekler dünyası sıralamasının 10.su İspanyol tenisçi David Ferrer, Prince EXO3 Tour 100, kadınlarda geçtiğimiz yıllarda rüzgar gibi esen Vera Zvonareva da Prince EXO3 Black kullanıyor.

 

prince_exo3_tour_100  prince-black

 

 

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN EN İYİ TENİS KULÜPLERİ

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

İstanbul Anadolu Yakası'ndaki 12 doğum hastanesi

Sonraki liste

Merakla beklenen yeni yabancı diziler 2015

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!