KİTAP

Edebiyattan uyarlama 7 çizgi roman önerisi

Yerli veya yabancı pek çok edebiyat eseri artık daha da geniş kitlelere ulaştırmak için çizgi roman halinde de piyasaya sunuluyor.  Emin olun bu yedi çizgi roman sizi bambaşka diyarlara götürecek!

Puslu Kıtalar Atlası

Puslu Kıtalar Atlası

.

Puslu Kıtalar Atlası

İhsan Oktay Anar’ın efsanevi ilk romanı Puslu Kıtalar Atlası, İlban Ertem’in masalsı çizgileriyle çizgi roman olarak karşımızda. Beş yıl süren bir emekle ortaya çıkan bu çizgi roman, Uzun İhsan Efendi’nin yedi iklimde, dört bucakta, yeraltında ve yerüstünde gezinen dünya atlasında geçiyor. Tanıtım videosu için tıklayın.

İletişim Yayıncılık, 320 sayfa, 32.50 TL.

 

 

Günlerin Köpüğü

Günlerin Köpüğü

Günlerin Köpüğü

Boris Vian’ın ünlü romanının çizgi roman uyarlaması, siyah-beyaz renkte. Yozlaşmış ilişkiler içinde yaşanan bir aşkı ve ardından gelen ölümü gerçeküstü bir zeminde işleyen roman, iki günde yazılmıştı. Yıllar sonra Fransa’da çizgileştiren pek çok isim olmuştu. Türkiye’de yayımlanan çizgi romanın çizimleri Marion Mousse’ye ait.

E Yayınları, 168 sayfa, 20 TL.

 

 

 

Kara Kule

Kara Kule

Kara Kule

Stephen King’in yarattığı dünyada, çizgi maceralar için ideal… Stephen King’in yedi kitaptan oluşan bu çizgi roman seti şu kitaplardan oluşuyor: Eve Giden Yol, Gilead’ın Düşüşü, İhanet, Jericho Tepesi Savaşı, Mahşer – Kaptan Trips, Silahşor – Yolculuk Başlıyor, Kara Kule – Silahşör’ün Doğuşu.

Altın Kitaplar, 126 TL.

 

 

 

Araba Sevdası

Araba Sevdası

Araba Sevdası

Recaizade Mahmud Ekrem’in 1898 yılında yayımlanan romanı, Türk edebiyatında ilk realist roman örneği olarak kabul ediliyor. Çizgi roman hali de oldukça ilgi çekici. Uyarlama ve çizimler Betül Gönüllü‘ye ait. Kahramanımız Bihruz Bey, tam da dönemin burjuva gençliğinin olması gerektiği gibi Fransız kültürüne hayran züppe bir genç portresi çiziyor.

Everest Yayınları, 9.90 TL.

 

 

 

İstanbullular

İstanbullular

İstanbullular

Buket Uzuner’in çok satan romanı, Ayşe Nur Atasoy’un çizgileriyle çizgi roman haline de dönüştürüldü. Kitapta, genetik bilimciden gurbetçi işçiye, taksi şoföründen ünlü bir heykeltıraşa, tuvalet temizlikçisinden mimarlar odası eski başkanına kadar İstanbullu 15 kişinin yolları kesişiyor.

Everest Yayınları, 129 sayfa, 15 TL.

 

 

 

Hamlet

Hamlet

Hamlet

Hamlet, Shakespeare’in tiyatro oyunlarının çizgi uyarlamaları olan Manga Shakespeare dizisinde yer alıyor. Japon çizgilerinden esinlenen bu dizi, usta mangacıların çizimleriyle bu büyük yaratıcının sözlerini öğrenciler, Shakespeare okurları ve manga hayranları için canlandırıyor. Romeo ve Juliet de aynı seride yer alıyor.

Everest Yayınları, 196 sayfa, 9.90 TL.

 

 

 

Kapital Manga

Kapital Manga

Kapital Manga

Bilimsel sosyalizmin kurucusu Karl Marx’ın başyapıtı Kapital, manga tarzında anlatılmış. İki kitaptan oluşuyor. Kapital’in özü ve temel kavramları, bir peynir fabrikasındaki üretim süreçleri etrafında gelişen bir öyküyle anlatılıyor. Böylece göz korkutan bir eser olarak görülen Kapital geniş bir okuyucu kitlesine ulaşıyor.

Yordam Kitap, 192 sayfa, 11 TL.

 

 

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

En iyi meze restoranları

Sonraki liste

Çanakkale Şehitliği'nde görülecek 7 nokta

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!