MÜZİK

Caz festivali kapsamında en iyi konserler

Akbank Caz Festivali’nin 24.’sü bu yıl 23 Ekim-2 Kasım arasında gerçekleştiriliyor. Biz de sizin için bu yılki caz festivali kapsamındaki konserlerden en iyilerini seçtik. Bilet almak için geç kalmayın!

Ambrose Akinmusire

Ambrose Akinmusire

Ambrose Akinmusire

Yaşayan en önemli trompetçilerden biri olarak değerlendiriliyor. Gençliğinden itibaren caz eğitimi alan ve o yaşlarda adını duyurma başlayan 32 yaşındaki sanatçı, artık cazın ustalarından biri olarak değerlendiriliyor. Son albümü “The imagined savior is far easier to paint”in büyük ilgi gördüğünüz de ekleyelim. Caz festivali kapsamında kaçırılmaması gereken isimlerden biri. Yer: Babylon Tarih: 23 Ekim Saat: 21.30 Bilet: Masa 60 TL, Ayakta/Tam 35 TL, Öğrenci 25 TL.

 

İbrahim Maalouf

İbrahim Maalouf

Ibrahim Maalouf

Bir kere soyadı nedeniyle bile dinlemeye değer! Amcasının Amin Maalouf olmasının yanı sıra babası da dört subaplı trompetin mucidi bir müzisyen. Beyrut’ta böyle bir ortamda büyüyen Ibrahim Maalouf, aslında formal bir caz eğitimi almamış. Belki de bu nedenle doğaçlamadaki başarısı büyük övgü topluyor. Geçen yıl altıncı albümü Illusions’i çıkaran sanatçı, özgün tarzıyla dikkat çekiyor. Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu Tarih: 25 Ekim Saat: 20.30 Bilet: 75 TL, 60 TL, 45 TL, 30 TL, Öğrenci 25 TL.

 

jamie cullum

Jamie Cullum

Jamie Collum

Grammy ödüllü genç sanatçı, cazı pop ve rock’la harmanlıyor. Toplam altı albümü bulunan Collum, kendi bestelerinin yanı sıra popüler isimlerden de parçalar yorumluyor. İnanın bir Radiohead, Jeff Buckley veya Rihanna parçasını hiç böyle dinlemediniz! Film müzikleri de yapan sanatçı, bu konserinde geçen yıl piyasaya çıkardığı son albümü Momentum’dan da şarkılar seslendirecek. Yer: Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi Tarih: 30 Ekim Saat: 20.30 Bilet: 190 TL,150 TL,115 TL,90 TL,70 TL.

 

Jungle by Night

Jungle by Night

Jungle By Night

Amsterdamlı dokuz genç müzisyenin bir araya gelmesiyle oluşan Jungle By Night, hip-hop, rock, caz gibi farklı müzik türleriyle eğlenceli bir gece vaad ediyor. Afrika odaklı funk ekseninde buluşan grubun fikir babaları, Etiyopya’nın efsanevi müzik adamı Mulatu Astatke. “Tutku ve ruhla olduğu sürece ne yaptığın önemli değil” diyen Jungle By Night üyelerinin caz festivali kapsamında enerji dolu bir performans sergileyeceği kesin. Yer: Babylon Tarih: 30 Ekim Saat: 21.30 Bilet: 40 TL, Öğrenci 25 TL.

 

Chet Faker

Chet Faker

Chet Faker

Adını Kaybedenler Kulübü’nün efsanevi caz trompetçisi Chet Baker’dan alan, Avustralyalı besteci ve şarkıcının konser, uzun zamandır bekleniyordu. Zira yoğun ilgiden dolayı Babylon’dan Black Box’a alınmış. Elektronik müziğin en özgün isimlerinden biri olaral kabul edilen Faker’ın ilk albümü Built On Glass bu yıl çıktı. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kendine has hayran kitlesi bulunan sanatçı, hipster tarzıyla özdeşleşen bağımsız bir isim. Yer: Black Box İstanbul Tarih: 01 Kasım Saat: 23.00 Bilet: 50 TL.

 

Kathy Kosins Quintet

Kathy Kosins Quintet

Kathy Kosins Quintet

80’li yıllarda pop şarkıcısı olarak bilinen Kathy Kosins, Ozzy Osbourne’dan Leonard Cohen’e kadar pek çok ünlü isimle çalıştı. 90’lardan itibaren caza yönelen sanatçı, ilk olarak All In A Dream’s Work… isimli ilk caz albümü piyasaya sundu. Ve övgü topladı. “Cazın en çekici seslerinden biri” olarak tanımlanan Kathy Kosins, aynı zamanda ressamlık yapıyor. Yer: Nardis Tarih: 31 Kasım Saat: 22.30 Bilet: 40 TL.

 

NOT: 24. Akbank Caz Festivali biletlerini Biletix‘ten satın alabilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Endülüs turları gezmeniz gereken 5 şehir

Sonraki liste

Taksim tiyatro sahneleri listesi

Listemis

Listemis

Listemis, akla gelen her alanda listeler üretir. Yeme-içmeden geziye, kültür-sanattan modaya kadar her konuda en iyiyi, en popüleri, en günceli takip eder, sizin için sıralar…
Her biri nesnel olmaya çalışan oldukça öznel listelerdir!