Yaşam

Meraklısına 7 popüler blogger anne önerisi

Blogger anneler ilk kez anne olacaklar ya da çocuk büyütürken diğer annelerin önerilerinden faydalanmak isteyenler için çok sevilen bloglarla yıllardır aramızda. Biz de bu dünyanın en çok biline ve takip edilen blogcu anneleri listeledik. İşte popüler 7 blogcu anne!

blogcuanneBlogcu Anne

Elif Doğan, blogger anne olarak başlayıp profesyonel bir web sitesine dönüştürdüğü yayını Blogcu Anne‘de kendini şöyle anlatıyor: “2006 doğumlu Deniz’in ve 2010 doğumlu Derin’in annesiyim. Burası benim, şimdiye kadar edindiğim en güzel ama en zor, en tatmin edici ama en yorucu vasıf olan anneliğimi paylaştığım kaçış alanım. Çocuklarımı yetiştirirken, zaman zaman onlarla birlikte çocukluğuma dönerken, bazen her şeyi elime yüzüme bulaştırdığımı hissederken yaşadıklarıma, gözlemlerine, tecrübelerime yer veriyorum. Her ne kadar blogumun adı Blogcu Anne olsa da aklıma gelen, gündemimi işgal eden her konuda yazıyorum.  Katiyetle uzman görüşü belirtmiyorum; nitekim kendi çocuklarım dışında hiçbir konuda uzman değilim. Aslında kendim çocuklarım üzerine uzman hiç değilim, ki bu blogun çıkış amacı noktası da zaten buydu…”

markaanne.Marka Anne

Anne Sütü Olanlar Olmayanları Bulsun kampanyası ile bir anda ilgi toplayan Marka Anne, Derya Derinbay Taşdiken’in kişisel blogu ve kendini şöyle anlatıyor: “6 Mart 2010’da, hem de yılın tek karlı gününde (Bazı çevrelerce tencere dibi sıyırma merakımdan kaynaklandığı sanılmakta) Yasin’in eşi; 22 Kasım 2010’da, hem de tam mesai saatleri içinde (Doktorum “Mesai saatleri içinde doğum olmazsa anestezi uzmanımız yok ona göre…” demişti) Eren’in, 22 Ağustos 2013′te Deniz’in annesi oldum. Anne olduktan ve yazmaya başladıktan sonra, annelikle ilgili içinden çıkamadığım durumları çözer buldum kendimi, yazmak böyle de hafifletiyor beni eskiden beri. “Bir bilene sormak lazım”dır diye, uzman kişilere de kulak veriyorum MarkaAnne’de, kendi tecrübelerim, ahkâmlarım da cabası, ancak unutmayın ki ne diyorsak; bir dert yanma, bir çözüm arayışı, bir uzman “ÖNERİ” sidir, tedavi yöntemi değildir, bu hususta “Yasal Uyarı bölümünü okumadan geçmeyin!” derim.”

slingomomSlingomom

Sitenin sahibi İrem Erdilek ise şöyle anlatıyor Slingomom‘ın size ne vadettiğini: “Bebek sahibi olunca hayatın tümden değişebileceği gerçeğiyle yüz yüze gelince, hazırlıklara başladım. Bebek nedir? Anne kimdir? Peki ya baba? Uyku mu daha önemli yoksa beslenme mi? Bebek alışverişi listeleri derken ileride hayatımı değiştireceğini bilmeden o soruyu sordum kendime: Bebek nerede ve nasıl taşınmalı? Bu sorunun cevabını ararken bir annenin zamanının neden çok değerli olduğunu ve her dakikasını hem kendisi hem de bebeği için en verimli ve keyifli şekilde kullanması gerektiğini de öğrendim. Bebek, mümkün olduğunca anneye yakın ve güvenli şekilde taşınmalı. Üstelik anne bebeğini bu şekilde tam kalbinin üzerinde taşırken günlük işlerinin bir kısmını da yapabilmeli.”

alternatifanneAlternatif Anne

“Anneliğin sağlıklı biçimde kolaylaştırılmasını destekleyen Alternatif Anne; bir anne, müzisyen ve araştırmacı yazar olan Gülüş Türkmen tarafından 2010 yılının Mayıs’ında kuruldu. Farklı yaklaşımlara sahip annelerin ve uzmanların görüşlerine ev sahipliği yapan platform, hem eğitim amaçlı hem de annelerin sosyal hayatlarını canlı tutmayı hedefleyen etkinliklere, en önemlisi de “Anneliğin Ötesinde” isimli araştırma kitabının yazılıp yayınlanmasına vesile oldu. Sunulan bilgileri eleştirel süzgeçten geçirmek, annelerin çocuklarıyla daha dengeli bir ilişki kurmalarını sağlayacak yaşam modellerini seçerek takipçilerinin dikkatine sunmak, başlıca hedefimiz. Gelin, seçtiğiniz yolun sizi hayalinizdeki annelik ve yaşam modeline götürüp götürmediğine bakalım!”

pratikannePratik Anne

Yurt dışından bir ses Pratik Anne ve bu blogger anne kendini şöyle anlatıyor: “Ben (bilgiyi) paylaşmayı ve yazmayı çok seven, iflah olmaz iyimser bir kişiyim. 2005 doğumlu oğlum, 2007 doğumlu kızım ve eşim ile beraber Amerika’da, Şikago şehrinde sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeye çalışıyoruz. Çocuklarımı büyütürken, çocuklarımla büyürken yaşadığım tecrübeleri, öğrendiğim bilgileri, denediğim ürünleri, okuduğum kitapları ve yaptığımız diğer şeyleri burada paylaşıyorum. Konu başlıklarından da anlayacağınız üzere kitap okumayı, dikiş dikmeyi, bahçemde çiçek, organik sebze ve meyve yetiştirmeyi, seyahat etmeyi ve yemek yapmayı çok seviyorum.”

bekaranneBekar Anne

Adında da anlaşılacağı üzere hayatına çocuğuyla bekar olarak devam eden annelere özel bir blog Bekar Anne ve kendini şöyle anlatıyor: “Bekar bir annenin tek başına baktığı oğluna gelecekte üstesinden gelemeyeceği psikolojik travmalar yaratmadan büyütmeye çalışmasını, uzun bir evlilikten sonra kendisini yeniden bulma macerasını, iyi gününde “çocuğumun babası” kötü gününde içinden gelen bir “hınh!” ifadesi ile “eski koca” dediği adam ile diyaloglarını, kâh gülerek kâh ağlayarak edindiği dersleri ve geçmişinden gelen ama bugün olduğu kişiliği oluşturan nice handikapları ile nasıl başa çıktığı ile ilgili yazıları…”

aylinanneAylin Anne

Yine başka yayınlarda ismini gördüğünüz bir başka blogger anne. Aylin Anne isimli blogunda kendini şöyle anlatıyor: ” 2009 yılında anne olduktan sonra bebeğini büyütürken yaşadıklarını kaleme almaya başladı. Notlarını anne arkadaşlarıyla paylaşmaya karar vererek, Aylin Anne blogunu oluşturdu. Oğlu, öğrencileri, ailesi ve hayata dair her şeyi kaleme alarak paylaşıyor.”

 

VINTAGE GİYİM İÇİN 7 ADRES

blogger anne

 

4 Yorum

 1. 16/01/2018 at 9:11 pm — Cevapla

  Listede beni unutmuşsunuz 🙂

 2. 25/10/2016 at 1:48 pm — Cevapla

  Merhaba,
  http://yenianneyim.com hem bir blog hem de pek çok annenin merak ettiği konuları içeren güncel bir platform.
  Beklerim…
  Kolaylıklar diliyorum.

  • 19/08/2018 at 9:30 pm — Cevapla

   Listeniz kısa olmuş ama güzel bloglar mevcut teşekkürler.

 3. 07/03/2016 at 10:47 am — Cevapla

  http://1baba1bebe.com/blog/en-iyi-15-anne-blogger.html adresindeki yazımda bu listenin biraz daha güngel ve geniş halini bulabilirsiniz.Umarım diğer kullanıcılara faydalı olur.
  Saygılar.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

Topağacı ve yeni gözde mekanları

Sonraki liste

Uluslararası ilişkiler öğrencileri için 10 başucu kitabı

Eda L.

Eda L.