YEME İÇME

Beşiktaş kahvaltıcılar sokağı 5 mekan

Beşiktaş kahvaltıcılar sokağı olarak nam salan Çelebioğlu Sokak, İstanbulluların özellikle hafta sonları ilgi gösterdiği yerlerin başında geliyor. Biz de en popüler 5 kahvaltı mekanını şöyle sıraladık:

Bikahvaltı

Burak Köse’nin sahibi olduğu mekan bir yıldan fazladır hizmet veriyor. Sokakta yer alan birçok mekan gibi mönüsü kahvaltı üzerine. 10 çeşit kahvaltılık ve çaydan oluşan kahvaltı tabağının yanı sıra menemen, tost gibi birçok çeşit de var.

Deep Store

Koray Atahan’ın sekiz yıl önce açtığı Deep Store, son üç yıla kadar klasik bir kafe gibi hizmet verirken, yükselen kahvaltı trendi ile birlikte o da kahvaltı hizmeti vermeye başlamış. Kahvaltı tabakları oldukça zengin, tam 20 çeşit. Deep Store için mıhlaması ve Kayseri sucuğu meşhur diyebiliriz.

Pişi

Kahvaltıcılar sokağı olunca konu, bu sokakta pişi yapmayan yok neredeyse ama miladı bu mekanla başlamış. Özge-Özgür Peştimalci Kardeşler birlikte işletiyor Pişi’yi. Epey kalabalık bir çalışan kadrosu olan mekanda, hafta sonları gidip hemen yer bulmak şans işi. Sokağın genelinde de bir sıra bekleme hali var zaten. Sade pişi mutlaka müşteri bulsa da çikolatalı pişisinin rağbet gördüğünü belirtelim.  Kahvaltı tabağındaysa 13 çeşit ürün var. Eğer öğle saatlerinde yolunuz düşerse beş çeşit hamburger yapıyorlar, aklınızda bulunsun.

Carmenta Cafe

Kahvaltıcılar sokağı girişinde yer alan mekanın kahvaltı tabağında takriben 10 çeşit bulunuyor. Bunun dışında gözlemelerinin günün her saati taze ve lezzetli olduğunu söylemeden geçmeyelim. Özellikle sebze sevenlere ıspanaklı gözlemeyi denemelerini tavsiye ederiz.

Çakmak

Beşiktaş’ın en eski kahvaltıcılarından bu mekan sahibi Mehmet Çakmak’ın semtteki kahvaltıcı eksikliğini görmesiyle açılmış. Sahibinin Erzincanlı olması sebebiyle mönüdeki tulum peyniri ve kavurma dikkat çekiyor. Balı da meşhur bir diğer ürünü. Kahvaltı tabağıyla birlikte sınırsız çay veriliyor.

YENİKÖY KAHVALTI MEKANLARI LİSTESİ

Beşiktaş kahvaltıcılar sokağı 5 mekan

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

2014'te Twitter'da en çok takip edilen 10 kişi

Sonraki liste

Şarap mantarı ile yapılan 8 yılbaşı süsü

Eda L.

Eda L.