ModaYaşam

Apple Watch hakkında bilmeniz gereken 10 şey

Dün lansmanı yapılan ve dokuz farklı ülkede piyasaya sunulan Apple Watch, her zaman yaptığımız şeyleri, şimdi çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yapmamızı amaçlıyor. İşte Apple Watch hakkında bilmeniz gereken 10 şey:

1. Watch: Apple Watch’un üç farklı modeli var. Bunlardan ilki olan Watch’ta parlatılmış paslanmaz çelik ve uzay siyahı paslanmaz çelik kasalar kullanılmış. Koleksiyonunun ekranı, safir kristal ile korunuyor.

2. Watch Sport: Gümüş ve uzay grisi renk seçeneklerine sahip Sport koleksiyonu olağanüstü hafiflikte ve ekranı güçlendirilmiş Ion-X cam ile korunuyor. Standart alaşımlardan yüzde 60 daha sağlam.

3. Watch Edition: Tercihini daha şık modellerden yana yapanlara önerimiz Edition koleksiyonu. Sekiz farklı tasarım bulunan bu koleksiyondaki her saatin kasası, metalurji mühendislerimizin standart altına göre iki kata kadar daha sağlam olması için geliştirdiği 18 ayar altından işlenmiş.

4. Yerleşik uygulamalar: Telefon, mesaj, mail, takvim, aktivite, antrenman, harita, passbook, müzik, uzaktan kamera, remote, hava durumu, borsa, fotoğraflar, alarm, kronometre, sayaç, dünya saati…

5. Su geçirmez: Watch’un Sport versiyonuyla yapılan testler sonucunda Watch’u duş alırken kolunuzdan çıkartmanıza gerek kalmayacağı kanıtlandı. Daha önce Apple CEO’su Tim Cook da yaptığı açıklamada, Watch’u ile duş aldığını ve saatini kolundan çıkarmadığını söylemişti. Uluslararası su geçirmezlik standartlarında IPX7 sertifikasına sahip olan Apple Watch, 1 metreye kadar 30 dakika boyunca çalışabiliyor.

6. Sağlık uygulaması: Kimilerine göre en işlevsel uygulaması bu. Size gün boyunca gerçekleştirdiğiniz aktivitelerin büyük resmini gösteriyor. Strava ve Nike+ gibi fitness uygulamalarından data toplayacak. Bunun yanı sıra dizi istemediğiniz durumlar karşısında uyaracak. “Çok fazla hareketsiz kaldın kalk bir tur at!” gibi…

7. Kredi kartı gibi: Hesap kartınızın dijital bir versiyonunu sanal cüzdanınıza ekleyerek, bu saatle marketlerde alışveriş yapmak mümkün olacak. Nasıl mı? Temassız kredi kartı kullanır gibi ödeme yapılabilecek.

8. Saatle selfie: Watch’la muhteşem kalitede fotoğraflar çekemeyebilirsiniz. Ama artık saatinizden fotoğraftaki kişileri tagleyebilir, fotoğrafın altına yorum yazabilirsiniz. Diğer taraftan Apple Watch, iPhone’unuzdaki iSight kameranın vizörüne dönüşebilir. Böylece mükemmel bir selfie çekebilir veya grup fotoğrafına siz de girebilirsiniz.

9. Teknik özellikler: Force Touch özellikli retina ekranı, dokunma ve bastırma arasındaki farkı anlayabiliyor. Diğer taraftan herhangi bir bildirim geldiğinde bileğinize hafif bir titreşim yolluyor.

10. Fiyatlar: Apple Watch modelleri 350 dolardan başlayarak 10 bin doların üzerine çıkıyor.
Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Yorum yapılmamış

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki liste

2015 festival takviminiz hazır mı?

Sonraki liste

İstanbul'un 9 gözde hobi bahçesi listesi

Ege Aksoy

Ege Aksoy

Popüler kültüre dair hemen her konuda yazmaktan geri duramaz. Çiçekleri sever, bir de geceleri. 28 yaşında. Sıkıcı iş hayatından kendine yeni bir kapı aralama derdinde...